Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Menu

 
Reels Image

Daler-Rowney


мкд
мкд
Price before discount 5,390 мкд

Цена 3,504 мкд

discount 35 %

четки за сликање со акварел Daler Rowney

 

Цена 699 мкд


 

Цена 599 мкд


Price before discount 5,390 мкд

Цена 3,504 мкд

discount 35 %

Price before discount 10,600 мкд

Цена 6,890 мкд

discount 35 %

 

Цена 529 мкд


блок за скицирање - поврзување со спирала

 

Цена 299 мкд


блок за скицирање - поврзување со спирала

 

Цена 379 мкд


 

Цена 1,129 мкд


 

Цена 309 мкд 

Цена 529 мкд


 

Цена 1,990 мкд


 

Цена 309 мкд


 

Цена 349 мкд 

Цена 309 мкд


 

Цена 309 мкд 

Цена 309 мкд


 

Цена 147 мкд


 

Сликарски прибор од брендот Daler Rowney

Изберете висококвалитетен уметнички сет и прибор, каде традицијата ја исполнува технологијата при производство на маслени бои, акрилни бои, блок за цртање, четки и многу други.

 

Маслен сет бои

За маслени бои се користи прецизна формулација, која ги комбинира содржината на маслото и висококвалитетниот пигмент, измешани колку што е можно поквалитетно за да се добие целосна дисперзија. Ова го ослободува целиот интензитет на бојата и создава цврста и мазна конзистентност. Тие можат да се применат со помош на четка или нож, може да се мешаат заедно и да одржуваат конзистентност за време на сушењето.

 

Акрилни бои

Акрилните бои што брзо се сушат се одлични за сликарите кои сакаат да работат брзо. Содржат поголема концентрација на пигменти од другите бои од иста класа и различни марки. Тие се отпорни на светлина, трајни се и имаат одлична покривна моќ. За да добиете полесни нијанси, сите бои можат да се разредат со вода.

 

Четки за сликање

Четки за сликање на брендот Daler Rowney, погодни за секоја техника на сликање, акварели, акрилни и маслени бои. Од влакна на коза или свиња, а и со синтетички влакна, идеални за сликање детали, со дрвена рачка и алуминиумски прстен. Одличен избор за почетници и студенти.

Инструкции како да нацртате фигура

25.06.2023

Цртањето на човечката фигура е нешто што навистина може да ги мачи дури и професионалните сликари. Сепак,...

Вашиот водич за техниката Pouring art

19.06.2023

Има нешто магично во истурањето боја. Тоа е како да правите некаква алхемиска напивка, па не е чудно...

Направете сами - украсни свеќи со растенија

18.06.2023

Свеќите се едноставна и непретенциозна декорација која може да го направи секој ентериер пријатен. Сепак,...

Цртеж со молив - совети за почетници и напредни

16.06.2023

Цртежот е еден од најосновните начини за вежбање на вашата креативност. Без разлика дали користите молив,...


Created by the system www.fast-webshop.com

ZTZkZj
Популарни производи
Во износ: 0
Сите во кошот
Почестете се со креативно изненадување
{IMAGE}
{NAME}
На залиха Број: {NUMBER} Цената: {PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница
{SECOND_IMAGE}
{SECOND_NAME}
На залиха Број: {SECOND_NUMBER} Цената: {SECOND_PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница