Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Menu

 
Reels Image

KOH-I-NOOR

 

мкд
мкд

Квалитетна хартија за скицирање за сите уметнички проекти

 

Цена 195 мкд


 

Цена 949 мкд


Висококвалитетна акварел хартија за професионалци и хобисти

 

Цена 1,090 мкд


Висококвалитетни маслени пастели за уметници и хобисти

 

Цена 409 мкд


KOH-I-NOOR Триаголни восочни боици за деца

 

Цена 93 мкд


 

Цена 77 мкд

ново

 

Цена 689 мкд


 

Цена 1,129 мкд

ново

 

Цена 13 мкд


 

Цена 329 мкд


графитен молив KOH-I-NOOR

 

Цена 35 мкд


маса за моделирање KOH-I-NOOR

 

Цена 173 мкд


ножици KOH-I-NOOR

 

Цена 165 мкд


ножици KOH-I-NOOR

 

Цена 225 мкд


 

Цена 177 мкд


ножици KOH-I-NOOR

 

Цена 215 мкд


 

Цена 1,090 мкд


 

Цена 399 мкд


 

Цена 25 мкд


прибор за техничко цртање KOH-I-NOOR

 

Цена 419 мкд


блок за цртање KOH-I-NOOR

 

Цена 295 мкд


Сликарски и школски прибор

Производите од марката Koh i Noor се произведуваат во Чешка и се погодни за потребите на пазарот и во областа на дизајнот, за уметниците, за училиштата и за канцелариите. Тие имаат широк спектар на производи, како што се акварел бои, акрилни бои, технички моливи, ножици, школски креди, шаблони за сликање, глина за моделирање, линијари и многу други.

 

Дрвените боички со многу тврда мина се идеални за училиштата и за сликање на големи површини, бидејќи оставаат многу интензивна трага. Уметничките пастели се користат за цртање, боење, прецртување и кај останатите техники. Лесно се нанесуваат на површината, идеални се за цртање на обоена хартија. Лесно се нанесуваат и меѓусебно се мешат. За подобар цртеж препорачуваме да се користи фиксатор за да може бојата подобро да се стабилизира на површината.

 

 

 

Инструкции како да нацртате фигура

25.06.2023

Цртањето на човечката фигура е нешто што навистина може да ги мачи дури и професионалните сликари. Сепак,...

Вашиот водич за техниката Pouring art

19.06.2023

Има нешто магично во истурањето боја. Тоа е како да правите некаква алхемиска напивка, па не е чудно...

Направете сами - украсни свеќи со растенија

18.06.2023

Свеќите се едноставна и непретенциозна декорација која може да го направи секој ентериер пријатен. Сепак,...

Цртеж со молив - совети за почетници и напредни

16.06.2023

Цртежот е еден од најосновните начини за вежбање на вашата креативност. Без разлика дали користите молив,...


Created by the system www.fast-webshop.com

ZTI1M
Популарни производи
Во износ: 0
Сите во кошот
Почестете се со креативно изненадување
{IMAGE}
{NAME}
На залиха Број: {NUMBER} Цената: {PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница
{SECOND_IMAGE}
{SECOND_NAME}
На залиха Број: {SECOND_NUMBER} Цената: {SECOND_PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница