Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Menu

 
Reels Image

PENTART - креативен рај


мкд
мкд

Восочна паста транспарентна PENTART

 

Цена 209 мкд


 

Цена 239 мкд


 

Цена 147 мкд


 

Цена 265 мкд


торба за пазарување

 

Цена 235 мкд

ново

 

Цена 185 мкд

ново

 

Цена 119 мкд 

Цена 83 мкд

ново

 

Цена 229 мкд

ново

 

Цена 379 мкд


 

Цена 147 мкд


 

Цена 225 мкд


 

Цена 189 мкд

ново

 

Цена 195 мкд

ново

 

Цена 245 мкд


 

Цена 165 мкд

ново

еднокомпонентен лепак

 

Цена 269 мкд

ново

фенер UV светло

 

Цена 429 мкд

ново

пластична чаша со мерна скала

 

Цена 57 мкд 

Креативен материјал од марката Pentart

Pentart е еден од најпознатите производители во креативниот свет, со широк спектар на лепак и заштитен лак за decoupage, акрилни бои, структурни пасти, pouring medium, течен медиум и многу други.

 

Акрилна боја

Постојат акрилни бои, создадени на водена основа, со висока концентрација на пигменти. Тие можат да создадат бисерен, метален или нетранспарентен ефект врз обоени предмети. Тие можат да се користат на дрвени производи, хартија,керамика, метал, полистирен и многу други. Овој ефект е највидлив на конвексни површини, каде што бојата на украсениот предмет се чини дека е различна од секој агол. Боите се растворливи во вода, имаат одлична непроирност и по сушењето се отпорни на вода.

 

Боја за текстил

Постојат различни видови на бои за ткаенини од овој бренд. Тие се базирани на вода, густи, некои содржат и пигменти за метален ефект. Идеални за декорација на лесни и темни ткаенини. Фиксирајте ја бојата со пегла 30 секунди, и од тој момент декорацијата ќе стане постојана и нема да избледи со текот на времето дури и по неколку миења, обоената ткаенина ја одржува својата структура и еластичност. Боите лесно се отстрануваат од рацете со миење со сапун и вода. Ако не сакате да користите класични бои за ткаенини, новиот производ Pentart претставува вистинска иновација во сликањето на ткаенини.

Спрејот во боја ќе заштеди време и ќе ви ги освежи стари ткаенини. Употребата е многу едноставна: само испрскајте го спрејот на чиста ткаенина. Фиксирајте ја бојата со пегла 30 секунди, врз хартија за печење користејќи температура погодна за памук. Кога бојата е фиксирана, може да пере ткаенината на 40 ° C, превртена внатре кон надвор.

 

Инструкции како да нацртате фигура

25.06.2023

Цртањето на човечката фигура е нешто што навистина може да ги мачи дури и професионалните сликари. Сепак,...

Вашиот водич за техниката Pouring art

19.06.2023

Има нешто магично во истурањето боја. Тоа е како да правите некаква алхемиска напивка, па не е чудно...

Направете сами - украсни свеќи со растенија

18.06.2023

Свеќите се едноставна и непретенциозна декорација која може да го направи секој ентериер пријатен. Сепак,...

Цртеж со молив - совети за почетници и напредни

16.06.2023

Цртежот е еден од најосновните начини за вежбање на вашата креативност. Без разлика дали користите молив,...


Created by the system www.fast-webshop.com

MGZlZ
Популарни производи
Во износ: 0
Сите во кошот
Почестете се со креативно изненадување
{IMAGE}
{NAME}
На залиха Број: {NUMBER} Цената: {PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница
{SECOND_IMAGE}
{SECOND_NAME}
На залиха Број: {SECOND_NUMBER} Цената: {SECOND_PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница