Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Menu

 
Reels Image

Roubloff - професионални сликарски четки


мкд
мкд
ново

 

Цена 229 мкд

ново

 

Цена 119 мкд

ново

четки за моделирање на гел на нокти

 

Цена 195 мкд

ново

 

Цена 185 мкд

ново

четки за моделирање на гел на нокти

 

Цена 185 мкд

ново

 

Цена 177 мкд

ново

 

Цена 177 мкд

ново

 

Цена 579 мкд


четки за моделирање на гел на нокти

 

Цена 309 мкд


 

Цена 299 мкд


 

Цена 299 мкд


 

Цена 719 мкд


четка за сликање Roubloff за акварел, гваш, мастило и темпера

 

Цена 335 мкд


четка за сликање Roubloff за акварел, акрил, гваш, мастило и темпера

 

Цена 185 мкд


четка за сликање Roubloff за акрил, гваш, мастило и темпера

 

Цена 153 мкд


четка за сликање Roubloff за акварел, гваш, мастило и темпера

 

Цена 139 мкд


четка за сликање Roubloff за акварел, гваш, мастило и темпера

 

Цена 132 мкд


Четка за сликање Roubloff за акрил, гваш и мастило

 

Цена 147 мкд


четка за сликање Roubloff за акврел, гваш, мастило и темпера

 

Цена 205 мкд


четка Roubloff за акрил, масло и гваш

 

Цена 153 мкд

 

Четки за сликање

Уметничката четка е како волшебно стапче со кое секој сликар го претвора платното во извонредно уметничко дело. Поради тоа скоро сè зависи од внимателно избраните професионални сликарски четки. Разновидноста на четките може да се подели во неколку категории, т.е. според видот на влакната, може да бидат со природни или синтетички влакна, а вие можете да изберете според потребите на техниката што ја користите. Врз основа на обликот на главата, четките можат да се поделат во три категории, имено рамна четка за сликање, кругла четка за сликање и јазик на мачка, но има и други различни форми и големини.

 

Професионални уметнички четки од Roubloff

Овие четки се многу популарни кај уметниците ширум светот. Roubloff се лидери во областа. Историјата на марката започнува во 1988 година и технологијата на производство постојано се развива за да се исполнат барањата на потрошувачите. Целиот процес на производството на сликарската четка е строго контролиран и секоја фаза е усовршена, тие се рачно изработени во природно крзно според сибирската традиција.

Инструкции како да нацртате фигура

25.06.2023

Цртањето на човечката фигура е нешто што навистина може да ги мачи дури и професионалните сликари. Сепак,...

Вашиот водич за техниката Pouring art

19.06.2023

Има нешто магично во истурањето боја. Тоа е како да правите некаква алхемиска напивка, па не е чудно...

Направете сами - украсни свеќи со растенија

18.06.2023

Свеќите се едноставна и непретенциозна декорација која може да го направи секој ентериер пријатен. Сепак,...

Цртеж со молив - совети за почетници и напредни

16.06.2023

Цртежот е еден од најосновните начини за вежбање на вашата креативност. Без разлика дали користите молив,...


Created by the system www.fast-webshop.com

NGQ1ZjEw
Популарни производи
Во износ: 0
Сите во кошот
Почестете се со креативно изненадување
{IMAGE}
{NAME}
На залиха Број: {NUMBER} Цената: {PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница
{SECOND_IMAGE}
{SECOND_NAME}
На залиха Број: {SECOND_NUMBER} Цената: {SECOND_PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница