Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Menu

 

UMTON - чешка традиција


мкд
мкд
 

Цена 1,220 мкд


подготовка за сликање Umton

 

Цена 290 мкд


 

Цена 100 мкд


 

Цена 110 мкд


 

Цена 1,190 мкд


 

Цена 150 мкд


порцеланска палета Umton

 

Цена 839 мкд


подготовки за сликање Umton

 

Цена 1,550 мкд


подготовки за сликање Umton

 

Цена 560 мкд


подготовки за сликање Umton

 

Цена 910 мкд


 

Цена 290 мкд


подготовки за сликање со масло Umton

 

Цена 290 мкд


препарати за маслени бои Umton

 

Цена 290 мкд


препарати за маслени бои Umton

 

Цена 290 мкд


препарати за маслени бои Umton

 

Цена 290 мкд


препарати за маслени бои Umton

 

Цена 210 мкд


декоративен прибор

 

Цена 3,020 мкд


сет темпери Umton

 

Цена 2,860 мкд


сет маслени бои Umton

 

Цена 2,210 мкд


сет маслени бои Umton

 

Цена 2,930 мкд


 

Цена 280 мкд

 

Подготовка за сликање со маслени бои Umton

За да направите вистинско уметничко дело, не треба да штедите на материјалот, а за сликање со маслени бои, масло за сликање, растворувачи и завршен лак се неопходни. Препорачуваме да пробате производи од марката Umton, сигурни сме дека нема да зажалите.

 

Ленено масло повеќе се користи бидејќи боите што се разредуваат со тоа имаат поголема хроматска јачина и не стануваат непроѕирни. Бидејќи маслото за бавно сушење дава релативно долго време на сушење, на многу уметници им нуди можност да ја подобрат својата работа. Подготвителни материјали се користат за оваа намена. Полимеризирано ленено масло е еден од производите што ги користат професионалните сликари за разредување на маслени бои. Разликата од класичното ленено масло е во тоа што ова масло побрзо се суши и бавно пожолтува. Маслото од терпентин е идеално за директно разредување на бои. Кога лененото масло е премногу густо, можете да го разредете со мала количина на масло од терпентин.

Инструкции како да нацртате фигура

25.06.2023

Цртањето на човечката фигура е нешто што навистина може да ги мачи дури и професионалните сликари. Сепак,...

Вашиот водич за техниката Pouring art

19.06.2023

Има нешто магично во истурањето боја. Тоа е како да правите некаква алхемиска напивка, па не е чудно...

Направете сами - украсни свеќи со растенија

18.06.2023

Свеќите се едноставна и непретенциозна декорација која може да го направи секој ентериер пријатен. Сепак,...

Цртеж со молив - совети за почетници и напредни

16.06.2023

Цртежот е еден од најосновните начини за вежбање на вашата креативност. Без разлика дали користите молив,...


Created by the system www.fast-webshop.com

ZDFmOD
Популарни производи
Во износ: 0
Сите во кошот