Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Menu

 
Reels Image

Introduction » Акрилни бои » Акрилни бои за уметници

Акрилни бои за уметници


мкд
мкд

Висококвалитетни акрилни бои на база на вода за уметници

 

Цена 2,490 мкд


Висококвалитетна метална акрилна боја за уметници и хобисти

 

Цена 439 мкд


6x20 ml Професионални квалитетни бои за уметници

 

Цена 439 мкд


Висококвалитетни метални акрилни бои за уметници и хобисти

 

Цена 2,750 мкд


Висококвалитетни акрилни бои со метален ефект

 

Цена 859 мкд


12-делни висококвалитетни акрилни бои на база на вода

 

Цена 2,750 мкд


Висококвалитетни, нетоксични акрилни бои на база на вода

 

Цена 609 мкд


Висококвалитетни акрилни бои за уметници

 

Цена 419 мкд


Висококвалитетни акрилни бои на база на вода за уметници

 

Цена 759 мкд


 

Цена 209 мкд


 

Цена 225 мкд


 

Цена 225 мкд


 

Цена 205 мкд


Професионална акрилна боја ARTMIE

 

Цена 949 мкд


 

Цена 3,150 мкд


 

Цена 275 мкд

ново

 

Цена 229 мкд

ново

 

Цена 349 мкд


 

Цена 235 мкд


 

Цена 339 мкд


 

Цена 279 мкд


 

Професионални акрилни бои за уметници

Сликањето со акрилни бои е неверојатно разновидно. Ако сакате акрил на платно, тогаш вие сте еден од оние кои го ценат добриот квалитет, бидејќи акрилната боја за сликање е незаменлив извор на инспирација и идеи за да ви помогне да извлечете максимум од вашата креација. Може да се користи и за широк спектар на техники на сликање и за создавање разни уметнички ефекти. Овие бои не треба да недостасуваат во вашата колекција бидејќи се идеални за почетници уметници, професионалци, но и за деца.

 

Акрилната боја главно се користи при акрилно сликарство и креативно работење, бидејќи имаат многу предности. На пример, тие многу брзо се сушат, се разредуваат со вода, имаат богата и полна боја, можат да се мешаат заедно за да се добијат нови нијанси, за да започнете со сликање ви требаат неколку основни бои, на пример примарни бои, црни и бели и некои други колку што е потребно, тие се постојани како и маслените бои, хемиски се стабилни и трајни како и површината на која сликате.

 

Тие исто така се практични затоа што можете да ги најдете во сетови. Ние нудиме широк спектар на бои како што се светли акрилни, темни акрилни итн. Обидете се со акрилните бои за сликање на брендот Амстердам кои ќе ви дадат целосна слобода да ги реализирате вашите уметнички идеи.

Инструкции како да нацртате фигура

25.06.2023

Цртањето на човечката фигура е нешто што навистина може да ги мачи дури и професионалните сликари. Сепак,...

Вашиот водич за техниката Pouring art

19.06.2023

Има нешто магично во истурањето боја. Тоа е како да правите некаква алхемиска напивка, па не е чудно...

Направете сами - украсни свеќи со растенија

18.06.2023

Свеќите се едноставна и непретенциозна декорација која може да го направи секој ентериер пријатен. Сепак,...

Цртеж со молив - совети за почетници и напредни

16.06.2023

Цртежот е еден од најосновните начини за вежбање на вашата креативност. Без разлика дали користите молив,...


Created by the system www.fast-webshop.com

NWM3M
Популарни производи
Во износ: 0
Сите во кошот
Почестете се со креативно изненадување
{IMAGE}
{NAME}
На залиха Број: {NUMBER} Цената: {PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница
{SECOND_IMAGE}
{SECOND_NAME}
На залиха Број: {SECOND_NUMBER} Цената: {SECOND_PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница