Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Menu

 

Introduction » Акрилни бои » Акрилни маркери

Акрилни маркери


мкд
мкд

Price before discount 599 мкд

Цена 509 мкд

ново
discount 15 %

Price before discount 419 мкд

Цена 356 мкд

ново
discount 15 %

Price before discount 419 мкд

Цена 356 мкд

ново
discount 15 %

Price before discount 419 мкд

Цена 356 мкд

ново
discount 15 %

Price before discount 1,191 мкд

Цена 1,012 мкд

ново
discount 15 %

Price before discount 1,191 мкд

Цена 1,012 мкд

ново
discount 15 %

 

Цена 320 мкдЦена 235 мкд


 

Цена 220 мкдPrice before discount 229 мкд

Цена 195 мкд

discount 15 %

Price before discount 349 мкд

Цена 297 мкд

discount 15 %

креативен прибор

 

Цена 310 мкд

 

Уметничка слобода со акрилни маркери!

Благодарение на неговиот интензитет на боја, тој е нов и пионерски производ меѓу акрилните бои и зазема водечка позиција во уметничкото сликарство, дизајн и графика. Овој акрилен маркер за сликање и украсување стана многу барана алатка особено од дизајнерите, илустраторите и уметниците. Маркерите со акрилна боја се уметнички метод што овозможува спонтаност во работните места за сликање и се идеални за детали, затоа што е полесно да се применат отколку акрилните бои во туба.

 

Пробајте ги маркерите со акрилна боја за платно од марките Amsterdam, Molotow и Triton. Овие брендови нудат сет акрилни маркери кои се исто така погодни за различни површини како дрво, хартија, стакло, метал и пластика. Кога ќе се исуши, е отпорен на вода. Обидете се со различни стабилни и сјајни нијанси или пробајте црн акрилен маркер, и двата се одлични за комбинирање со техниката декупаж.

 

Нашата интернет продавница има акрилни маркери со различни големини на врвот од 4 мм или 2 мм. Благодарение на нивните практични димензии можете да ги носите дури и во џеб. Изберете ја вашата омилена нијанса и додадете боја во вашиот живот.

Инструкции како да нацртате фигура

25.06.2023

Цртањето на човечката фигура е нешто што навистина може да ги мачи дури и професионалните сликари. Сепак,...

Вашиот водич за техниката Pouring art

19.06.2023

Има нешто магично во истурањето боја. Тоа е како да правите некаква алхемиска напивка, па не е чудно...

Направете сами - украсни свеќи со растенија

18.06.2023

Свеќите се едноставна и непретенциозна декорација која може да го направи секој ентериер пријатен. Сепак,...

Цртеж со молив - совети за почетници и напредни

16.06.2023

Цртежот е еден од најосновните начини за вежбање на вашата креативност. Без разлика дали користите молив,...


Created by the system www.fast-webshop.com

NmJiYT
Популарни производи
Во износ: 0
Сите во кошот