Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.
Ok

Menu

 

Introduction » Хоби бои » Бои за стакло

Бои за стакло


мкд
мкд
 

Цена 209 мкд

ново

Боја со месечен ефект

 

Цена 759 мкд

ново

 

Цена 139 мкд

акција

 

 


 

Цена 1,290 мкд


 

Цена 699 мкд


Price before discount 2,190 мкд

Цена 1,971 мкд

discount 10 %

бои за стакло

Price before discount 1,149 мкд

Цена 1,034 мкд

discount 10 %

додатоци за бои на стакло

Price before discount 185 мкд

Цена 167 мкд

discount 10 %

додатоци за бои на стакло

Price before discount 79 мкд

Цена 71 мкд

discount 10 %

бои за стакло

 

Цена 179 мкдсликање на стакло

 

Цена 229 мкд


медиум за мат ефект Vitrail за бои за стакло

 

Цена 249 мкд


 

Цена 249 мкд


фломастер за стакло и порцелан

 

Цена 179 мкд


 

Цена 789 мкд


 

Цена 849 мкд

акција

Price before discount 969 мкд

Цена 872 мкд

discount 10 %

бои за стакло и порцелан KREUL classic

 

Цена 959 мкд


 

Цена 235 мкд


 

Сликање на стакло, синоним за елеганција и добар вкус

За оние кои сакаат да експериментираат и да пробаат нови работи, препорачуваме сликање на стакло! Изберете предмет на кој ќе сликате, треба добро да го исчистите со етил алкохол, да купите четки, најпрепорачливи се оние изработени од синтетичко влакно, бидејќи се меки и многу отпорни, исто така и контурите за стакло се погодни за декорација, а вие сте подготвени за почнување.

 

Какви видови на бои за стакло има?

Боите базирани на растворувачи полесно се применуваат, имаат голема светлина и сјај кога се суви, но имаат многу силен мирис и имаат потреба од хемиски растворувачи за да се исчистат. Акрилните бои за стакло бараат повеќе време и трпеливост да се нанесат, но тие се лесни за чистење. Маркерите за боење на стаклото се многу лесни за употреба, благодарение на густиот врв. Постојат маркери со боја за стакло што лесно се отстранува со влажна крпа, а има и акрилни маркери отпорни на вода кои не избледуваат и се сушат брзо. Бидејќи тие се без мирис и нетоксични, тие се идеални за деца.

Агент за онлајн продажба на албанскиот пазар

02.03.2023

Хеј! Ако уметноста ти е блиска, сигурно знаеш за нас! Ние сме најпознатата е-продавница за сликарски...

Агент за онлајн продажба на бугарскиот пазар

01.03.2023

Хеј! Ако уметноста ти е блиска, сигурно знаеш за нас! Ние сме најпознатата е-продавница за сликарски...

Marketing & Social Media Manager

03.02.2023

Ако веќе ти е досадно да си само вработен во агенција, имаме позиција на која ќе можеш да одлучуваш!

Агент за онлајн продажба на српскиот пазар

03.02.2023

Хеј! Ако уметноста ти е блиска, сигурно знаеш за нас! Ние сме најпознатата е-продавница за сликарски...


Created by the system www.fast-webshop.com

YmQxYTI