Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Menu

 
Reels Image

Introduction » Четки » Четки за премачкување подлога

Четки за премачкување подлога


мкд
мкд
Price before discount 249 мкд

Цена 212 мкд

discount 15 %

 

Цена 225 мкд


 

Цена 239 мкд


 

Цена 379 мкд


 

Цена 225 мкд

 

Четка за подготовка на платно за сликање, како да добиете подобар ефект?

Ако купеното платно не е веќе подготвено, откако ќе го затегнете на рамката, ќе мора да ја подготвите со грунд. Подготвувањето на платното за сликање е едноставен процес што мора да се направи за да се заштити површината и да се направи малку помеко платното за бојата. Откако првиот слој ќе се исуши темелно, повторете ја постапката уште 2-3 пати со четката за премачкување. На крајот ќе видите дека грундот изгледа како платно, и тогаш можете да бидете сигурни дека го имате подготвено за сликање, само што треба да обрнете внимание на изборот на соодветниот грунд за техниката на која работите, без разлика дали е тоа сликање со акрилни или со маслени бои.

 

Која четка е идеална за грундирање?

Но, оваа подготовка нема да даде позитивни и потребни резултати ако не ја користите правилната сликарска четка. Рамните четки за премачкување се идеални за големи сликарски дела, за примена на боја на големи површини, за основи и препарати, како и за примена на финални бои. Тие можат да се најдат во комплети и сетови, со различни форми, аголна или широка четка, од познати брендови како Royal and Langnickel и четки Боб Рос. Достапни се со природни влакна, со влакна од вол, камила или коза или синтетички. Се разликуваат од другите сликарски четки воглавно по обликот на влакната. Краевите на влакната можат да бидат рамни, во средина најдолги или со агол. Пробајте ги нашите квалитетни производи и сигурно нема да зажалите.

Инструкции како да нацртате фигура

25.06.2023

Цртањето на човечката фигура е нешто што навистина може да ги мачи дури и професионалните сликари. Сепак,...

Вашиот водич за техниката Pouring art

19.06.2023

Има нешто магично во истурањето боја. Тоа е како да правите некаква алхемиска напивка, па не е чудно...

Направете сами - украсни свеќи со растенија

18.06.2023

Свеќите се едноставна и непретенциозна декорација која може да го направи секој ентериер пријатен. Сепак,...

Цртеж со молив - совети за почетници и напредни

16.06.2023

Цртежот е еден од најосновните начини за вежбање на вашата креативност. Без разлика дали користите молив,...


Created by the system www.fast-webshop.com

MGUyNDc
Популарни производи
Во износ: 0
Сите во кошот
Почестете се со креативно изненадување
{IMAGE}
{NAME}
На залиха Број: {NUMBER} Цената: {PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница
{SECOND_IMAGE}
{SECOND_NAME}
На залиха Број: {SECOND_NUMBER} Цената: {SECOND_PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница