Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Menu

 
Reels Image

da Vinci - професионални сликарски четки


мкд
мкд

четка за минијатури

 

Цена 859 мкд


 

Цена 265 мкд


 

Цена 173 мкд


 

Цена 173 мкд


 

Цена 305 мкд
 

Цена 559 мкд

ново

Четка за сликање на минијатури

 

Цена 1,379 мкд


Четка за сликање на минијатури

 

Цена 1,379 мкд


 

Цена 255 мкд


 

Цена 259 мкд


 

Цена 389 мкд


 

Цена 265 мкд


 

Цена 519 мкд


 

Цена 119 мкд


 

Цена 107 мкд


 

Цена 309 мкд


ново

 

Цена 459 мкд

ново

четки за сликање за акварелни бои

 

Цена 1,749 мкд


 

Четки за сликање da Vinci

Широк спектар на рачно изработени уметнички четки од брендот da Vinci се достапни на нашата веб-страница. Разновидноста на четките може да се подели според влакната односно природни или синтетички влакна, од кои можете да изберете според техниката што ја користите вас. Врз основа на обликот на главата, четките можат да се поделат во три категории, односно рамна четка за сликање , кругла четка за сликање и јазик на мачка, но има и други различни форми и големини.

 

Професионалните сликарски четки од природни влакна можат да бидат од влакна од свиња, идеални за сликање и создавање прецизни линии од акрилни или маслени бои, но и за сликање на површината или за нанесување лепак. Комбинацијата на најдобар материјал, традиционално производство и модерни техники е една од главните карактеристики на овој познат бренд. Во уметничкиот свет тие се незаменливи по неговиот квалитет, прецизно производство и совршена примена на боите.

 

Постојат и рачно изработени четки со меки синтетички влакна и алуминиумски прстени, погодни за акварел, gouache , мастило, разредени акрилици, но и за хоби бои. Висококвалитетните влакна ја одржуваат својата оригинална форма дури и по многу намени и благодарение на нивната отпорност тие се погодни за сликање на груби површини. Тие овозможуваат прецизна примена, и се идеални за детали за сликање.

Инструкции како да нацртате фигура

25.06.2023

Цртањето на човечката фигура е нешто што навистина може да ги мачи дури и професионалните сликари. Сепак,...

Вашиот водич за техниката Pouring art

19.06.2023

Има нешто магично во истурањето боја. Тоа е како да правите некаква алхемиска напивка, па не е чудно...

Направете сами - украсни свеќи со растенија

18.06.2023

Свеќите се едноставна и непретенциозна декорација која може да го направи секој ентериер пријатен. Сепак,...

Цртеж со молив - совети за почетници и напредни

16.06.2023

Цртежот е еден од најосновните начини за вежбање на вашата креативност. Без разлика дали користите молив,...


Created by the system www.fast-webshop.com

MWZmODc2
Популарни производи
Во износ: 0
Сите во кошот
Почестете се со креативно изненадување
{IMAGE}
{NAME}
На залиха Број: {NUMBER} Цената: {PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница
{SECOND_IMAGE}
{SECOND_NAME}
На залиха Број: {SECOND_NUMBER} Цената: {SECOND_PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница