Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Menu

 
Reels Image

Introduction » Сликарски штафелај » Даска за штафелај

Сликарски штафелај / Даска за штафелај


мкд
мкд
 

Цена 1,149 мкд


 

Цена 790 мкд


Price before discount 1,039 мкд

Цена 935 мкд

ново
discount 10 %

табла за креда и магнети за деца

Price before discount 1,149 мкд

Цена 1,034 мкд

ново
discount 10 %

 

Цена 679 мкд

 

Широка употреба на дрвени даски

Покрај нашиот широк спектар на технички алатки за цртање и сликање, нашата онлајн продавница нуди и табла за цртање. Погодна е за уметници, но исто така и за студенти по архитектура и други технички училишта, инженери, дизајнери или едноставно технички ентузијасти. Тие се исто така совршени за оние кои сакаат да сликаат по природа, се лесни и имаат рачка за полесен транспорт, за да можат да бидат однесени на кое било место за создавање уметност. 

Овие табли за сликање имаат различни димензии А3, 40 х 45 см, со дебелина од 3 мм и можат да се монтираат на штафелајот за сликање. Тие се одлични за скици, за внатрешни и надворешни дизајни, изработени се од висококвалитетно отпорно и лесно дрво. 

Дрвените даски за штафелај може да се користат и како основа за сликање заради нивната стабилност. Тие се идеални за сликање на тврд картон или други видови хартија. Може да се наслика деликатно со акварелни или акрилни бои, бидејќи таблата цврсто ќе ја држи хартијата за време на креирањето. Другата употреба на дрвената даска за дизајн е исто така како таблата за цртање на линии, односно нуди поголема стабилност и леснотија во дизајнот на линиите.

Инструкции како да нацртате фигура

25.06.2023

Цртањето на човечката фигура е нешто што навистина може да ги мачи дури и професионалните сликари. Сепак,...

Вашиот водич за техниката Pouring art

19.06.2023

Има нешто магично во истурањето боја. Тоа е како да правите некаква алхемиска напивка, па не е чудно...

Направете сами - украсни свеќи со растенија

18.06.2023

Свеќите се едноставна и непретенциозна декорација која може да го направи секој ентериер пријатен. Сепак,...

Цртеж со молив - совети за почетници и напредни

16.06.2023

Цртежот е еден од најосновните начини за вежбање на вашата креативност. Без разлика дали користите молив,...


Created by the system www.fast-webshop.com

MzkyOGRhOT
Популарни производи
Во износ: 0
Сите во кошот
Почестете се со креативно изненадување
{IMAGE}
{NAME}
На залиха Број: {NUMBER} Цената: {PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница
{SECOND_IMAGE}
{SECOND_NAME}
На залиха Број: {SECOND_NUMBER} Цената: {SECOND_PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница