Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Menu

 
Reels Image

Introduction » Подготовка за сликање » Завршни подготовки

Финални / завршни подготовки

Ako ovrchni priprimi pri slikaње, а се пользат и за надополнување на уметничките справы, се пользат багато видови лакови (за финално ретуширање) и фиксаторы (fiksator basic ili ink-jet фиксатив). Мею уметничкиот прибр припаѓа и фиксативот в спреј, котой ствараючы посебно чуство на цртежите цртані со молів, маслені бои, акварел, туп, восочні бои, і други, брзо се суши і е праві сліката неизбриш. Приборот за вметницу без овие производи не е целост.


мкд
мкд

Акрилен лак на база на вода за долготрајна заштита

 

Цена 239 мкд


Разновидни количини на сјајна акрилна завршница за долготрајна заштита

 

Цена 239 мкд

уметнички прибор Royal TALENS

 

Цена 439 мкд

ново

 

Цена 409 мкд

ново

заштитна обвивка од корозија

 

Цена 285 мкд


водоотпорен спреј - 100 ml

 

Цена 499 мкд


 

Цена 299 мкд


 

Цена 349 мкд


смола за накит и декоративни предмети

 

Цена 1,449 мкд


 

Цена 285 мкд


 

Цена 275 мкд


 

Цена 275 мкд


заштитен спреј LUKAS

 

Цена 669 мкд


 

Цена 285 мкд


 

Цена 1,390 мкд 

Цена 305 мкд


препарати за маслени бои Umton

 

Цена 305 мкд


Инструкции како да нацртате фигура

25.06.2023

Цртањето на човечката фигура е нешто што навистина може да ги мачи дури и професионалните сликари. Сепак,...

Вашиот водич за техниката Pouring art

19.06.2023

Има нешто магично во истурањето боја. Тоа е како да правите некаква алхемиска напивка, па не е чудно...

Направете сами - украсни свеќи со растенија

18.06.2023

Свеќите се едноставна и непретенциозна декорација која може да го направи секој ентериер пријатен. Сепак,...

Цртеж со молив - совети за почетници и напредни

16.06.2023

Цртежот е еден од најосновните начини за вежбање на вашата креативност. Без разлика дали користите молив,...


Created by the system www.fast-webshop.com

NTM2YT
Популарни производи
Во износ: 0
Сите во кошот
Почестете се со креативно изненадување
{IMAGE}
{NAME}
На залиха Број: {NUMBER} Цената: {PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница
{SECOND_IMAGE}
{SECOND_NAME}
На залиха Број: {SECOND_NUMBER} Цената: {SECOND_PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница