Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Menu

 
Reels Image

Introduction » Маслени бои » Маслени бои за уметници

Маслени бои за уметници


мкд
мкд
 

Цена 249 мкд

ново

 

Цена 629 мкд

ново

професионални маслени бои

 

Цена 689 мкд

ново

 

Цена 1,349 мкд


маслени бои Rembrandt - Royal Talens

 

Цена 549 мкд


 

Цена 389 мкд


 

Цена 1,249 мкд


 

Цена 153 мкд


 

Цена 295 мкд


 

Цена 439 мкд


 

Цена 165 мкд


 

Цена 349 мкд


 

Цена 249 мкд


 

Цена 309 мкд


уметнички маслени бои PEBEO

 

Цена 539 мкд


уметнички маслени бои PEBEO

 

Цена 239 мкд

 

Професионални маслени бои за најдобар ефект на вашата слика

Овие бои имаат долга традиција, видлива во делата на најпознатите уметници. Составот на маслените бои е пигмент во прав, измешан со ленено семе или маслени семени масла што даваат осветленост, цврстина, одлична брилијантност на бојата, непроирност и издржливост. Може да се разредат со разредувач за да се добијат различни нивоа на транспарентност што дава дела со одлични резултати, и ги одржува вашите проекти живи подолго време. Важно е да се изберат квалитетни бои за сликање со маслени бои за да се постигнат посакуваните резултати. Маслото на платно има бавно време на сушење, време за кое боите не се менуваат.

 

Која марка е идеална за вас?

Маслени бои за сликање од марката Umton се најдобриот избор за уметници, студенти или професионални уметници. Тие содржат висококвалитетни пигменти, се еколошки отпорни, без абразивни премачкувачи.

За професионално уметничко образование и креативно боење со маслена боја ви ги препорачуваме боите на познатата марка Royal Talens, која ветува уникатен квалитет на боите Rembrant. Достапни се 120 нијанси, со чистота на пигменти, поделени во 4 категории, транспарентни, полутранспарентни, покривни и полу-покривни.

Маслената боја за сликање од марката Winsor & Newton нуди квалитет по добра цена. Погодни се за употреба во училиштата и идеални за сите што не можат да користат разредувачи, затоа што имаат посебна карактеристика, односно нема потреба да ги разредувате со терпентин, водата е доволна. Тие имаат добра концентрација на пигменти, што одредува одлична покриеност и интензитет на боите.

Сликањето со маслени бои од познатиот бренд Van Gogh, погодно е за уметници кои претпочитаат квалитетни и неверојатни ефекти, сликарството сигурно ќе биде вистинско задоволство. Боите се силни и интензивни, можат да се мешаат заедно, тие се едноставни за употреба и долговечни.

Инструкции како да нацртате фигура

25.06.2023

Цртањето на човечката фигура е нешто што навистина може да ги мачи дури и професионалните сликари. Сепак,...

Вашиот водич за техниката Pouring art

19.06.2023

Има нешто магично во истурањето боја. Тоа е како да правите некаква алхемиска напивка, па не е чудно...

Направете сами - украсни свеќи со растенија

18.06.2023

Свеќите се едноставна и непретенциозна декорација која може да го направи секој ентериер пријатен. Сепак,...

Цртеж со молив - совети за почетници и напредни

16.06.2023

Цртежот е еден од најосновните начини за вежбање на вашата креативност. Без разлика дали користите молив,...


Created by the system www.fast-webshop.com

ZGI4M2
Популарни производи
Во износ: 0
Сите во кошот
Почестете се со креативно изненадување
{IMAGE}
{NAME}
На залиха Број: {NUMBER} Цената: {PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница
{SECOND_IMAGE}
{SECOND_NAME}
На залиха Број: {SECOND_NUMBER} Цената: {SECOND_PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница