Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Menu

 
Reels Image

Introduction » Прибор за техничко цртање » Милим / хартија за прецртување

Милиметарска хартија и хартија за прецртување


мкд
мкд
 

Цена 2,079 мкд


 

Цена 3,090 мкд


 

Цена 569 мкд

 

Хартија за техничко цртање

Техничкото цртање е една од најсложените и барани техники и за да се добијат задоволителни резултати, потребно е прецизност, но и додатоци кои помагаат при добивање оптимални проценки. Во овој дел ќе најдете хартија и блок хартија за техничко цртање.

 

Милиметарската хартија е идеална за пронаоѓање математички функции или експериментални податоци и цртање дводимензионални графикони, со молив или пенкало.

Хартијата за прецртување е соодветна за правење цртежи со механички молив, погодна е за копирање графички дизајни и технички планови, а благодарение на апсолутната транспарентност, хартијата може да се користи за креативни рачно изработени работи. Хартијата може да се користи за да се следат слики или цртежи. Откако ќе ја нацртате фигурата на хартијата, можете лесно да ја пренесете на друг лист, па дури и на платно. Се користи графитски молив, за да може добро да се види цртежот при трансферот.

Инструкции како да нацртате фигура

25.06.2023

Цртањето на човечката фигура е нешто што навистина може да ги мачи дури и професионалните сликари. Сепак,...

Вашиот водич за техниката Pouring art

19.06.2023

Има нешто магично во истурањето боја. Тоа е како да правите некаква алхемиска напивка, па не е чудно...

Направете сами - украсни свеќи со растенија

18.06.2023

Свеќите се едноставна и непретенциозна декорација која може да го направи секој ентериер пријатен. Сепак,...

Цртеж со молив - совети за почетници и напредни

16.06.2023

Цртежот е еден од најосновните начини за вежбање на вашата креативност. Без разлика дали користите молив,...


Created by the system www.fast-webshop.com

OWQ3Zm
Популарни производи
Во износ: 0
Сите во кошот
Почестете се со креативно изненадување
{IMAGE}
{NAME}
На залиха Број: {NUMBER} Цената: {PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница
{SECOND_IMAGE}
{SECOND_NAME}
На залиха Број: {SECOND_NUMBER} Цената: {SECOND_PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница