Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Menu

 
Reels Image

Introduction » Хоби » Моделирање

Маса за моделирање

 


мкд
мкд

Креативни алатки за моделирање на глина за прецизност и детали

 

Цена 295 мкд


Растителна, никогаш не сушена глина за моделирање

 

Цена 969 мкд


алатки за моделирање

 

Цена 225 мкд


 

Цена 132 мкд


 

Цена 379 мкд


 

Цена 127 мкд


комплет за моделирање со воздушна глина

Price before discount 990 мкд

Цена 842 мкд

discount 15 %

комплет за моделирање со воздушна глина

Price before discount 1,190 мкд

Цена 1,012 мкд

discount 15 %

комплет за моделирање со воздушна глина

Price before discount 990 мкд

Цена 842 мкд

discount 15 %

Price before discount 1,329 мкд

Цена 1,130 мкд

discount 15 %

Price before discount 1,849 мкд

Цена 1,572 мкд

discount 15 %

Price before discount 1,849 мкд

Цена 1,572 мкд

discount 15 %

самостврднувачка воздушна глина

Price before discount 1,849 мкд

Цена 1,572 мкд

discount 15 %

самостврднувачка воздушна глина

Price before discount 1,849 мкд

Цена 1,572 мкд

discount 15 %

самостврднувачка воздушна глина

Price before discount 1,849 мкд

Цена 1,572 мкд

discount 15 %

самостврднувачка воздушна глина

Price before discount 1,849 мкд

Цена 1,572 мкд

discount 15 %

самостврднувачка воздушна глина

Price before discount 1,849 мкд

Цена 1,479 мкд

discount 20 %

самостврднувачка воздушна глина

Price before discount 1,849 мкд

Цена 1,479 мкд

discount 20 %

самостврднувачка воздушна глина

Price before discount 1,849 мкд

Цена 1,479 мкд

discount 20 %

самостврднувачка воздушна глина

Price before discount 1,849 мкд

Цена 1,572 мкд

discount 15 %

самостврднувачка воздушна глина

Price before discount 1,849 мкд

Цена 1,479 мкд

discount 20 %

Дали сакате да пробате интересна техника? Препорачуваме моделирање!

Оваа техника ќе ги израдува и малите и големите уметници. Изберете од широкиот спектар на производи, како глина за моделирање, паста со ефект, силиконски калап, ваљак за моделирање или шпатули за моделирање, со кои можете да создадете сè што сакате. Квалитетни производи за училишта, уметници и канцеларии, за создавање украсни предмети, маса за моделирање погодна за креативна работа и од страна на децата. Може да моделирате со употреба на раце или различни алати, без готвење бидејќи се суши на воздух, еластична и лесна за обликување и може да се обои откако ќе се исуши со маркери или со темперни, нема да ве извалка и се мие од рацете со вода.

 

Загарантирана забава за деца!

Ако барате активност за забава на вашето дете во дождлив ден, пластелинот за деца е идеален производ, бидејќи ја стимулира креативноста и имагинацијата на децата преку игра. Важна работа при изборот на пластелин е да го пронајдете оној што е лесно да се обликува, кој не ги валка рацете, оној чии бои можат да се мешаат, а пластичните или металните калапи можат да се користат за создавање различни форми.

 

Еластично дрво

Ова е дрвен украс, кој треба да се користи за различни техники за декорација. По загревањето до одредена температура, дрвото станува многу еластично и може да се формира и обликува, а по ладењето ја задржува својата форма. Ова специјално дрво може да се обои и да се користи за техники како што е scrapbooking или decoupage. Можете да користите фен за коса или пиштол со топол воздух за да го загреете дрвото додека не стане флексибилно, потоа ставете го на површина каде што ќе го моделирате за да ја добиете посакуваната форма. 

Инструкции како да нацртате фигура

25.06.2023

Цртањето на човечката фигура е нешто што навистина може да ги мачи дури и професионалните сликари. Сепак,...

Вашиот водич за техниката Pouring art

19.06.2023

Има нешто магично во истурањето боја. Тоа е како да правите некаква алхемиска напивка, па не е чудно...

Направете сами - украсни свеќи со растенија

18.06.2023

Свеќите се едноставна и непретенциозна декорација која може да го направи секој ентериер пријатен. Сепак,...

Цртеж со молив - совети за почетници и напредни

16.06.2023

Цртежот е еден од најосновните начини за вежбање на вашата креативност. Без разлика дали користите молив,...


Created by the system www.fast-webshop.com

YzIxYmM
Популарни производи
Во износ: 0
Сите во кошот
Почестете се со креативно изненадување
{IMAGE}
{NAME}
На залиха Број: {NUMBER} Цената: {PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница
{SECOND_IMAGE}
{SECOND_NAME}
На залиха Број: {SECOND_NUMBER} Цената: {SECOND_PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница