Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Menu

 
Reels Image

Introduction » Нашите брендови

Нашите брендови кои Ви ги препорачуваме

 

 


мкд
мкд

Направете ваши сопствени издржливи силиконски калапи за изработка

 

Цена 2,550 мкд


Удобна и заштитна престилка за создавање уметност

 

Цена 629 мкд


Висококвалитетна лежалка од буково дрво за релаксација на отворено

 

Цена 3,150 мкд


Висококвалитетни гуаче бои за професионални уметнички дела

 

Цена 779 мкд


Професионална гуаче боја во различни нијанси

 

Цена 155 мкд


 

Цена 949 мкд


Транспарентен прајмер за мазни, неапсорбирачки површини

Price before discount 239 мкд

Цена 48 мкд

discount 80 %

Идеална алатка за креативни проекти

Price before discount 185 мкд

Цена 37 мкд

discount 80 %

Уметнички печат за хартија, картон, текстил и друго

Price before discount 225 мкд

Цена 45 мкд

discount 80 %

29 ml | Различни нијанси

Price before discount 229 мкд

Цена 46 мкд

discount 80 %

Достапни се различни нијанси

Price before discount 177 мкд

Цена 35 мкд

discount 80 %

Достапен во различни нијанси

Price before discount 205 мкд

Цена 41 мкд

discount 80 %

Достапни се различни нијанси

Price before discount 189 мкд

Цена 38 мкд

discount 80 %

Price before discount 169 мкд

Цена 34 мкд

discount 80 %

12x20 ml акрилни бои на база на вода

 

Цена 929 мкд


Водни бои за ткаенини и кожа врз основа на акрилни

 

Цена 759 мкд


Акрилни бои на база на вода за разни ткаенини и кожа

 

Цена 539 мкд


Акрилни бои за разновидни уметнички дела од ткаенина и кожа

 

Цена 669 мкд


Акрилни бои на база на вода за ткаенини и кожа

 

Цена 479 мкд


Акрилни бои на база на вода за ткаенина и кожа

 

Цена 890 мкд


Идеален за различни работи со лепило

 

Цена 225 мкд


 

Најдобрите светски брендови за твојата уметност на едно место

На нашата страница ќе ги најдете сите материјали за вашата уметност, само треба да изберете од достапните брендови. Имаме најдобра понуда на креативни додатоци за вашите омилени хобија, сите видови на професионални бои, акрилни, акварелни маслени бои, четки, штафелаи, платна за сликање, моливи, фломастери и многу други. Сигурни сме дека ќе најдете се што ќе замислите.

 

ARTMIE е бренд на материјал за ликовни уметности создаден за љубовта кон уметноста. Може да изберете висококвалитетен, лесен и стабилен штафелај дизајниран за надворешна употреба од овој бренд. По употребата, држачот може лесно да се свитка и фиксира со помош на појасот од ткаенина без проблеми. Идеално за професионални уметници, почетници и студенти. Ние исто така нудиме платно за сликање ARTMIE, кое е платно произведено од 100% памук, погодно за сликање со кој било вид боја.

 

Pentart еден од најпознатите производители во креативниот свет, ја има најдобрата понуда на креативен материјал. Изберете акрилна боја, текстурна паста, pouring medium и многу други. Акрилните бои создадени на база на вода се растворливи во вода, имаат одлична непрoѕирност и по сушењето тие се отпорни на истата. Боите за ткаенини од овој бренд на водена база се густи, а некои содржат и пигменти за метален ефект. Идеални за декорација на лесни и темни ткаенини.

 

Професионални фломастери и дрвени боици дизајнирани во Велика Британија од марката Chameleon. Фломастерите се со професионален квалитет, на база на алкохол, па дури и најпребирливите уметници ќе бидат задоволни со нив. Може да изберете сет со 30 интензивни фломастери со различни нијанси.

 

Winsor & Newton е еден од најпознатите брендови во светот. Тие имаат огромен асортиман на маслени бои со совршени пигменти и гаранција за квалитет, густи и постојани бои препорачани од сликарите. Боите брзо се сушат бидејќи се произведуваат со алкилна смола.

 

Професионалните четки за боја од рускиот бренд Roubloff се многу популарни кај уметниците ширум светот. Тие се навистина лидери во областа. Историјата на марката започнува во 1988 година и технологијата на производство постојано се развива за да се исполнат барањата на потрошувачите. Целиот процес на производство е строго контролиран и секоја фаза е усовршена, тие се рачно изработени од природни влакна според сибирската традиција.

 

Идеални производи за вашата декорација од брендот DP Craft, за вашето хоби како scrapbooking или декорирање. Најдете широк избор на декоративна хартија, украсни налепници за scrapbooking што е една од техниките со кои се развиваат имагинацијата и креативноста, украсете ги личните и семејните спомени во декорирани и испишани фото албуми од вас самите.

 

Од широкиот опсег на брендови достапни на нашата страница се и брендовите St.Petersburg, Copic, Chameleon, Winsor & Newton, Roubloff, Lukas, da Vinci, Daler-Rowney, Bob Ross, Ghiant, Pebeo, Kreul, Umton, Koh-I-Noor, Faber-Castell, Molotow, Lefranc & Bourgeois, Liquitex, Royal Langnickel, Nerchau, Giotto и Royal Talens.

Инструкции како да нацртате фигура

25.06.2023

Цртањето на човечката фигура е нешто што навистина може да ги мачи дури и професионалните сликари. Сепак,...

Вашиот водич за техниката Pouring art

19.06.2023

Има нешто магично во истурањето боја. Тоа е како да правите некаква алхемиска напивка, па не е чудно...

Направете сами - украсни свеќи со растенија

18.06.2023

Свеќите се едноставна и непретенциозна декорација која може да го направи секој ентериер пријатен. Сепак,...

Цртеж со молив - совети за почетници и напредни

16.06.2023

Цртежот е еден од најосновните начини за вежбање на вашата креативност. Без разлика дали користите молив,...


Created by the system www.fast-webshop.com

MDk4Nj
Популарни производи
Во износ: 0
Сите во кошот
Почестете се со креативно изненадување
{IMAGE}
{NAME}
На залиха Број: {NUMBER} Цената: {PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница
{SECOND_IMAGE}
{SECOND_NAME}
На залиха Број: {SECOND_NUMBER} Цената: {SECOND_PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница