Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Menu

 
Reels Image

Introduction » Наши активности » Натпревари

Сликарски прибор- НАТПРЕВАРИ

.

EUROPEAN ART AWARDS Summer 2019Победници од натпреварот EAA 2019

1. Annika - Lucia Pocilova Regan

 

2. Mrkva - Jana Magdova

 

3. Hol vagyok? - Borbas Barnabas

 

4. Princess of Jerusalem - Bashar Malek Suliman

 

5. Jewish cherry -  Emilie Cecotkova

 

6. IDEA of a WOMAN - Miroslava Hlivova

 

7. Barbara - Alina Asberga Nabergoj

 

8. Unreal war - Vladimir Castillo Gamboa

 

9. The Universe Is Working For You - Claudia Ureche

 

10. Selena Tabakovic - Subconsciously

 

11. Loredana Bradaschia - Inter mundos

 

12. ZAKLINA NAJDOSKA - Magnolia

 

 

Победници од натпреварот EAA 2018

1. место

2. место

3. место

4. место

5. место

6. место

7. место

8. место

9. место

10. место

11. место

12. место

 

 

EUROPEAN ART AWARDS SUMMER 2018

Период на натпреварот: 25. 7. 2018 - 24. 8. 2018

12 европски земји и голем број на уметници на едно место. Ајде да ги пронајдеме најдобрите во летната сезона!“


Започнуваме меѓународно уметничко натпреварување за уметници и сликари од 12 земји.

Можете да освоите одлични награди во вредност до 12 500 мкд.


Во натпреварот можат да учествуваат уметници од следните држави:
Словачка, Чешка, Унгарија, Хрватска, Србија, Романија, Словенија, Македонија, Босна и Херцеговина, Грција, Италија.


Испратете ни ја вашата слика преку contest gallery uploader

Не заборавајте, секој кој учествува во натпреварот добива 300 мкд попуст за купување од нашата интернет продавница!
Ако имате дополнителни прашања, пишете ни на fb, или на е-маил: eartawards@gmail.comУСЛОВИ ЗА УЧЕСТВО:

 

 1. Фотографиите мора да бидат од оригинални уметнички слики. Уметничките слики кои учествуваат во натпреварот не смеат да бидат копија на некоја друга слика и уметникот кој ја испраќа сликата мора да биде сопственик на истата. Темата е слободна.
 2. Секој уметник може да учествува само со една слика.
 3. Сликата можете да ни ја испратите преку contest gallery uploader до 24.8. (12:00 AM). Победниците ќе бидат објавени до 31.8.
 4. Натпреварот почнува на 25.7. и трае до 24.8.
 5. Победниците ќе ги бираат главните спонзори на натпреварот (1, 2, 3, 4. 6, 8, 9, 12. место), според најмногу гласови во натпреварувачката Галерија (5, 7 и 11. место) и комисија од организаторите на натпреварот (10. место).
 6. Гласањето за 5, 7. и 11. место е преку натпреварувачката Галерија. За да гласате, морате да се пријавите.
 7. Гласањето ќе се врши во contest gallery.
 8. Го задржуваме правото на промена на условите за време на натпреварот. За секоја промена учесниците ќе бидат веднаш известени преку е -маил или на FB page.
 9. Во случај на непредвидливи  околности, го задржуваме правото на замена на главната награда со други произвoди во иста вредност.
 10. Наградите ќе бидат испратени веднаш после контактот со добитниците на наградите. Добитниците ќе бидат контактирани преку е-маил.
 11. Натпреварот е отворен за луѓе над 16 години.
 12. Пожелно е секој учесник да учествува со фотографија која е со добар квалитет.
 13. Ако победникот не одговори на информативниот е-маил во рок од 14 дена, го задржуваме правото да избереме друг победник.
 14. На ваша желба, можеме да ја отстраниме од натпреварот фотографијата која сте ја испратиле. Потребно е само да не контактирате на е-маил eartawards@gmail.com. Тоа не важи за оние фотографии кои се веќе објавени во нашата е - продавница во галеријата EAA победници.

 

GDPR

 

Со испраќањето на ваши фотографии на European Art Awards, се согласувате да ги зачуваме вашите лични податоци со намера да ве контактираме ако победите или да ви испратиме купони за попуст.

 

На овој начин ја потврдуваме и работата со личните податоци во согласност со Европската регулатива за заштита на личните податоци GDPR. Повеќе за тоа можете да прочитате во документот ( документ GDPR)

 

Потврдуваме дека вашите податоци ќе ги зачуваме само за потребите на натпреварот EAA. Вашата е-маил адреса нема да биде проследена на трета страна. Податоците за гласачите нема да бидат продадени или употребени за некоја друга намена освен како потврда за гласањето.

Учесниците ќе го внесат името при регистрацијата на EAA. Тоа име ќе биде видливо во галеријата со учесници. Е-маил адресата не е јавна, ќе биде видлива само за организаторот на натпреварот и ќе служи како контакт во случај на победа, испраќање на купон за попуст и други информации и новости од светот на уметноста.

 

За објавување на фотографиите не се плаќаат такси или награди спрема условите за објавување. Наградите и/или купоните наведени на веб страницата на организаторот во “Цени” не можат да се исплатат во готовина и се исклучува нивна размена.

Победничките фотографии ќе се прикажуваат на веб страницата на натпреварот www.europeanartawards.com како и на следните страници www.maliarskeplatno.sk, www.malirske-platno.cz, www.kreativhaz.hu, www.slikarskipribor.hr, www.slikarskipribor.rs, www.slikarski-material.si, www.artpic.ro, www.slikarskipribor.ba, www.slikarskipribor.mk, www.art-materiali.bg, www.ergaleiazografikis.gr, www.coloriedarte.it

 

 

EUROPEAN ART AWARDS summer 2017

Период на натпреварот: 10. 7. 2017 - 31. 7. 2017

„10 европски земји и многумина уметници на едно место. Ајде да ги пронајдеме најдобрите во летната сезона!“

Во натпреварот можат да учествуваат уметници од следните земји:

• Словачка
• Чешка
• Унгарија
• Хрватска
• Србија
• Македонија

• Босна и Херцеговина

• Бугарија
• Грција
• Италија


Испратете ни фотографија од Вашата уметничка слика на следната мејл адреса eartawards@gmail.com
и можете да се натпреварувате и да гласате..


Линк до Facebook страницата и место каде можете да гласате:

https://www.facebook.com/European-Art-Awards-411936989003580/


Започнуваме меѓународен уметнички натпревар за уметници и сликари од 10 земји.
Можете да освоите одлични награди во вредност до 500€.
Испратете ни фотографија од Вашата уметничка слика на мејл адресата, натпреварувајте се и собирајте лајкови. И не заборавајте, секој кој учествува во натпреварот добива 5% попуст за купување во нашата електронска продавница!

 

УСЛОВИ ЗА УЧЕСТВО:

 

1. Право на учество имаат само оние кои имаат дадено Like на нашата Facebook страница.

2. Фотографиите морат да бидат од оригинални иметнички слики. Уметничките слики кои учествуваат во натпреварот не смеат да бидат копии од исти или слични слики.

3. Секој учесник може да испрати само една своја слика.

4. Фотографијата од Вашата уметничка слика можете да ја испратите на следната мејл адреса eartawards@gmail.com до 24 јули на полноќ. Ве молиме во полето subject да напишете  “EAA summer 2017”.

5. Фотографиите ќе бидат додавани во албум на Facebook секојдневно во најкраток можен рок.

6. Фотографиите ќе бидат објавувани во албумот за натпревар редовно во текот на работната недела.

7. Победниикот ќе го објавиме на 1. август.

8. Натпреварот почнува од 10. јули и трае до 24.јули.

9. Победникот ќе биде избран од посебно жири составено од уметници и од организаторите на натпреварот.

10. Посебна Facebook награда ќе биде доделена на учесникот кој ќе добие најмногу лајкови до крајот на натпреварот на  31.јули.

11. Го задржуваме правото да промениме некои од условите на натпреварот во текот на самиот натпревар. За секоја промена учесниците ќе бидат веднаш известени.

12. Во случај на непредвидливи околности, го задржуваме правото да ја промениме наградата за победникот и да ја замениме со други производи во иста вредност.

 

 

 


 

 

EUROPEAN ART AWARDS spring 2016

Датум на натпреварот: 5. 5. 2016 - ­ 31. 5. 2016

 

 

EUROPEAN ART AWARDS spring 2016

 

1. место - Кутија со маслени бои Van Gogh ­TALENS

 

 

2. место - Сликарски држач ателие PERFECT ART + сет четки CENTRUM

 

 

3. место - Сликарски држач ателие PROFESSIONAL ART + сет четки Berlin

 

 

4. место - Куфер уметнички материјали Studio Art ­ 72 делен сет

 

 

5. место - Акрилни бои Studio OIL XXL 40x20ml

 

 

6. место - Репродукција од Вашите слики на платно + сет 24x12 ml акрилни бои GraArt

 

 

7. место - ПЛАТНО EKONOMY cotton­ 18X24CM ­сет 2 пар. + сет четки Berlin + држач EIFFEL MINI

 

 

8место - Сликарски држач stojan MILANO MIDI + сет четки Germany

 


 

9. место - Сликарски држач stojan STUDENT MIDI + сет четки GERMANY

 

 

10. место - Четки ArtCreation ­10 делен сет

 

 

Специјална fb награда - ваучер 1200 мкд

 


 

“8 Европски градови а десетина уметници на едно место. Пронајдете го со нас најдобриот”

 

 

Натпреварувањето е отворено за уметници од следните држави:

 

 

● Република Словачка

● Република Чешка

● Унгарија

● Хрватска

● Србија

● Македонија

● Босна и Херцеговина

● Бугарија

 

 

Испратете ни фотографија од своите дела по пат на е-маил (во зависност од државата од која се натпреварувате) и можете да започнете со собирање на поени:

 

 

● Македонија:­ info@slikarskipribor.mk

 

 

Линк за Facebook страницата и место каде се гласа: https://www.facebook.com/European-Art-Awards-411936989003580/

 

 

По втор пат во историјата организираме меѓународно натпреварување за сите корисници на нашите онлајн продавници и талентирани сликари. Натпреварувањето се одвива во 8 земји и можете да освоите вредни награди во износ од повеќе од 30 600 мкд.

 

Испратете ни фотографија од Вашите рачно насликани слики или цртежи на една од нашите е-маил адреси. Запомнете, кај нас секој натпреварувач добива 5% попуст за купување во нашата онлајн продавница! Повеќе информации можете да добиете по доле.

 

НАГРАДИ:

 

 

1. Кутија со маслени бои Van Gogh ­TALENS

2. Сликарски држач ателие PERFECT ART + сет четки CENTRUM

3. Сликарски држач ателие PROFESSIONAL ART + сет четки Berlin

4. Куфер уметнички материјали Studio Art ­ 72 делен сет

5. Акрилни бои Studio OIL XXL 40x20ml

6. Репродукција од Вашите слики на платно + сет 24x12 ml акрилни бои GraArt

7. ПЛАТНО EKONOMY cotton­ 18X24CM ­сет 2 пар. + сет четки Berlin + држач EIFFEL MINI

8. Сликарски држач stojan MILANO MIDI + сет четки Germany

9. Сликарски држач stojan STUDENT MIDI + сет четки GERMANY

10. Четки ArtCreation ­10 делен сет

FB Специјална фејсбук награда ваучер во вредност од 1200 мкдУСЛОВИ:

 

1. Во натпреварувањето може да учествуваат само фановите на нашата FB страница

2. Сликите мора да ги исполнуваат условитена оригиналност. Тоа значи дека сликите кои ќе ни ги испратите не смеат да бидат копирани. Мора да бидат автентично дело на авторот кој го испраќа делото на натпреварување.

3. Секој учесник може да испрати само една слика.

4. Фотографиите од Вашите рачно направени слики можете да ни ги испратите на email info@slikarskipribor.mk до 27 мај (12:00). Ве молиме во предмет на пораката да напишете “EAA spring 2016”.

5. Фотографиите ќе бидат поставени во посебен натпреварувачки албум на Facebook во најкраток временски период.

6. Фотогафиите ќе бидат поставени вотекот на работната недела.

7. Добитниците на поединечните награди ќе бидат соопштени на 31. 5. 2016

8. Натпреварувањето започнува на 5. 5. а завршува на 31.5.

9. Победникот го избира специјална жири комисија составена од уметници и организатори на натпреварувањето.

10. Специјална фејсбук награда ќе добие натпреварувачот кој до крајот на натпреварувањето 31.5. ќе освои најмногу лајкови.

11. Го задржуваме правото на промена на правилата на натпреварување. Доколку дојде до промени, натпреварувачите ќе бидат известени на време.

12. Во случај на непредвидени околности имаме право на замена на наградите за други производи во иста парична вредост.

 


 

Резултати од натпреварувањето "Сликаме лето 2015"

 

 

Првото натпреварување во 2015 година покажа многу нови таленти и напредокот кој го постигнале нашите постојани сликари. Натпреварувањето КРЕАТИВНО ЛЕТО 2015 докажа дека имате волја и желба за сликање и креативна работа, што ова нам многу нерадува. Ако и Вие ја разгледате цела галерија ќе се обложете дека е тешко да се избере само еден победник. Но, натпреварувањето не би било натпреварување без победник и овој пат Ви претставуваме!

 

Вреднувањето и оценувањето е поминало чесно, по правилата. Благодариме за гласовите на натпреварувачите и објективниот избор на добитникот на прво место. Нашата комисија е долго бирала слика која ќе го заземе второто место. Вашите слики навистина заслужуваат внимание но можеме да наградиме само три натпреварувачи. На ден 20.07.2015 го собравме бројот на гласовите и одбравме слика која го зазема третото место.

 

Ги молиме добитниците да неконтактираат по пат на е-маил info@slikarskipribor.mk

 

1. место – 3 000 MKД ваучер гласање на натпреварувачите)

Слика бр. 16

 

2. место – 2 000 MKД ваучер (гласање на нашата комисија)

Слика бр. 2

 

3. место – 1 000 MKД ваучер (најмногу лајкови )

Слика бр. 15


Натпреварување: "Креатино лето 2015"

 

 

 

ПОВТОРНО е тука! Жешкото лето пристигна, а со него и многу креативни инспирации! Поради тоа Ви организираме натпреваруање " Креативно лето 2015". Пренесете ја убавината и магијата на летото на сликарско платно и освојте награди и вредности од 6 000 MKД . Испратете ни фотографија од Ваше дело - насликани цртежи или насликана слика на платно а ние ќе Ве наградиме со вредни награди. И тоа не е се’, затоа што секој кој учествува, ДОБИВА 5% попуст при купување во нашите електронски продавници!

 

 

НАГРАДИ:

1. Место – 3 000 MKД ваучер ( одлучуваат гласовите на натпреварувачите )

2. Mесто – 2 000 MKД ваучер ( одлучува нашето жири )

3. Mесто – 1 000 MKД ваучер ( најголем број “лајкови)

 

 

УСЛОВИ:

 1. Во натпреварувањето може да учествуваат само наши фанови на фејсбук. Ако сеуште не сте фан, можете да станете со кликнување на овој линк https://www.facebook.com/pages/SlikarskiPribormk/384520595069537?fref=ts и само уште еден клик на  „like“

 2. Фотографиите кои се натпреваруваат треба да го исполнуваат условот за оригиналност. Тоа значи дека сликите кои учествуваат  не смеат да бидат копија на некои други слични слики.


Инструкции како да нацртате фигура

25.06.2023

Цртањето на човечката фигура е нешто што навистина може да ги мачи дури и професионалните сликари. Сепак,...

Вашиот водич за техниката Pouring art

19.06.2023

Има нешто магично во истурањето боја. Тоа е како да правите некаква алхемиска напивка, па не е чудно...

Направете сами - украсни свеќи со растенија

18.06.2023

Свеќите се едноставна и непретенциозна декорација која може да го направи секој ентериер пријатен. Сепак,...

Цртеж со молив - совети за почетници и напредни

16.06.2023

Цртежот е еден од најосновните начини за вежбање на вашата креативност. Без разлика дали користите молив,...


Created by the system www.fast-webshop.com

ZDhjMG
Популарни производи
Во износ: 0
Сите во кошот
Почестете се со креативно изненадување
{IMAGE}
{NAME}
На залиха Број: {NUMBER} Цената: {PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница
{SECOND_IMAGE}
{SECOND_NAME}
На залиха Број: {SECOND_NUMBER} Цената: {SECOND_PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница