Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Menu

 
Reels Image

Introduction » Подготовка за сликање

Подготовка за сликање

 


мкд
мкд

Транспарентен прајмер за мазни, неапсорбирачки површини

Price before discount 239 мкд

Цена 48 мкд

discount 80 %

Различни томови за сите креативни уметници

Price before discount 439 мкд

Цена 351 мкд

discount 20 %

Price before discount 439 мкд

Цена 351 мкд

discount 20 %

Price before discount 439 мкд

Цена 351 мкд

discount 20 %

Price before discount 459 мкд

Цена 367 мкд

discount 20 %

Price before discount 439 мкд

Цена 351 мкд

discount 20 %

Органско решение без мирис за уметници

Price before discount 215 мкд

Цена 172 мкд

discount 20 %

Основен основен слој за уметници

Price before discount 239 мкд

Цена 191 мкд

discount 20 %

Основен основен слој за сите уметници

Price before discount 239 мкд

Цена 191 мкд

discount 20 %

Акрилен лак на база на вода за долготрајна заштита

Price before discount 239 мкд

Цена 191 мкд

discount 20 %

Разновидни количини на сјајна акрилна завршница за долготрајна заштита

Price before discount 239 мкд

Цена 191 мкд

discount 20 %

 

Цена 839 мкд


Суштинска алатка за уметност со акварел

 

Цена 409 мкд


Основна алатка за сликање со акварел

 

Цена 265 мкд


Price before discount 2,249 мкд

Цена 1,799 мкд

discount 20 %

Price before discount 7,590 мкд

Цена 6,072 мкд

discount 20 %

Price before discount 929 мкд

Цена 743 мкд

discount 20 %

уметнички прибор Royal TALENS

 

Цена 439 мкд

ново

 

Цена 429 мкд

ново

 

Цена 990 мкд

ново

 

Цена 519 мкд


Приборот за подготовка за сликање е многу важен како база на сликарската работа. Без подготовката за сликање ниеден уметник не може да ја почне својата работа, но ни да ја заврши. За работа со маслени бои многу е важно ленененото масло, а за комбинирани техники подготовката на платното исто така има многу важна улога. Кога се работи за бои кои споро се сушат, тука е брзосушлив медиум, а не помалку е важна и подотовката на завршното дело. Челна позиција во завршни припреми добива завршниот лак кој многу лесно се нанесува. Добрата припрема е како тепих во домот, не е неопходен но без него куќата не е дом.

Инструкции како да нацртате фигура

25.06.2023

Цртањето на човечката фигура е нешто што навистина може да ги мачи дури и професионалните сликари. Сепак,...

Вашиот водич за техниката Pouring art

19.06.2023

Има нешто магично во истурањето боја. Тоа е како да правите некаква алхемиска напивка, па не е чудно...

Направете сами - украсни свеќи со растенија

18.06.2023

Свеќите се едноставна и непретенциозна декорација која може да го направи секој ентериер пријатен. Сепак,...

Цртеж со молив - совети за почетници и напредни

16.06.2023

Цртежот е еден од најосновните начини за вежбање на вашата креативност. Без разлика дали користите молив,...


Created by the system www.fast-webshop.com

Mzg5MD
Популарни производи
Во износ: 0
Сите во кошот
Почестете се со креативно изненадување
{IMAGE}
{NAME}
На залиха Број: {NUMBER} Цената: {PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница
{SECOND_IMAGE}
{SECOND_NAME}
На залиха Број: {SECOND_NUMBER} Цената: {SECOND_PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница