Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Menu

 
Reels Image

Introduction » Сликарски платна » Сликарски платно на картон

Подготвено сликарско платно на картон


мкд
мкд
 

Цена 32 мкд


Сликарска табла покриена со бело платно

 

Цена 57 мкд


Грундирано сликарско платно на картон

 

Цена 147 мкд


Грундирано сликарско платно на картон

 

Цена 77 мкд


 

Кое е идеалното платно за сликање?

Ако барате нешто различно од класичните сликарски платна вие сте на вистинското место, бидејќи имаме сензационална понуда на сликарско платно на картон за вас. Станува збор за многу популарен производ кој ги задоволува желбите на сите уметници, особено за младите сликари кои сè уште немаат многу искуство и обука. 

На оваа сликарско платно можете да насликате со акрилни бои, маслени бои или темперни, а вашата работа ќе биде многу привлечна. Всушност, нашето платно а сликање е направено на иверица, што е потежок материјал, со дебелина од 3 мм и има двоен слој на грунд. 

Платното може да се најде во различни големини и формати, округлото грундирано платно е многу популарно затоа што има оригинална форма, различно е од класичното платно, многу е поефтино, и  нуди нови алтернативи за креирање на вашата уметност. 

Ова платно на иверица (МДФ) е многу стабилно и лесно за употреба, покриено е со бел грунд и подготвено е за работа. Идеално е ако имате мал уметник дома кој ја сака уметноста. Сигурни сме дека нема да им биде здодевно бидејќи овој производ е одличен избор и ги исполнува сите уметнички потреби.

Инструкции како да нацртате фигура

25.06.2023

Цртањето на човечката фигура е нешто што навистина може да ги мачи дури и професионалните сликари. Сепак,...

Вашиот водич за техниката Pouring art

19.06.2023

Има нешто магично во истурањето боја. Тоа е како да правите некаква алхемиска напивка, па не е чудно...

Направете сами - украсни свеќи со растенија

18.06.2023

Свеќите се едноставна и непретенциозна декорација која може да го направи секој ентериер пријатен. Сепак,...

Цртеж со молив - совети за почетници и напредни

16.06.2023

Цртежот е еден од најосновните начини за вежбање на вашата креативност. Без разлика дали користите молив,...


Created by the system www.fast-webshop.com

YmQwY
Популарни производи
Во износ: 0
Сите во кошот
Почестете се со креативно изненадување
{IMAGE}
{NAME}
На залиха Број: {NUMBER} Цената: {PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница
{SECOND_IMAGE}
{SECOND_NAME}
На залиха Број: {SECOND_NUMBER} Цената: {SECOND_PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница