Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Menu

 
Reels Image

Introduction » Хоби » Позлата и патина

Позлата и патина

artmie


мкд
мкд

Достапен во различни нијанси

 

Цена 259 мкд


Идеален за позлата и украсување уметнички дела

 

Цена 1,090 мкд


 

Цена 1,090 мкд


 

Цена 879 мкд
Price before discount 389 мкд

Цена 195 мкд

discount 50 %

Price before discount 389 мкд

Цена 195 мкд

discount 50 %

ново

 

Цена 1,329 мкд

ново

 

Цена 1,129 мкд

ново

Сет за позлата сребро

 

Цена 449 мкд

ново

сјајна метална пигментна течност

 

Цена 574 мкд


металик фолија за позлата

 

Цена 329 мкд

ново

метална фолија за позлата

 

Цена 440 мкд

ново

спреј со металик ефект

 

Цена 890 мкд

ново

 

Цена 259 мкд


заштитна обвивка од корозија

 

Цена 299 мкд


антикорозивен и проѕирен премаз

 

Цена 439 мкд


ново

лак на метална фолија

 

Цена 279 мкд


За преработка на старите метални производи на кои им треба освежување, одлични се металик пастите и металик лаковите. Патината настанува како резултат на промената на бојата и јавување на текстурата на бронза или на други метали, како резултат на оксидирање на металот во времето. Позлатата како техника на разубавување и украсување е позната со векови, некогаш како нанесување на златни листови а денес како златна паста достапна на многу уметници по најдобри цени во нашата е-продавница.

Инструкции како да нацртате фигура

25.06.2023

Цртањето на човечката фигура е нешто што навистина може да ги мачи дури и професионалните сликари. Сепак,...

Вашиот водич за техниката Pouring art

19.06.2023

Има нешто магично во истурањето боја. Тоа е како да правите некаква алхемиска напивка, па не е чудно...

Направете сами - украсни свеќи со растенија

18.06.2023

Свеќите се едноставна и непретенциозна декорација која може да го направи секој ентериер пријатен. Сепак,...

Цртеж со молив - совети за почетници и напредни

16.06.2023

Цртежот е еден од најосновните начини за вежбање на вашата креативност. Без разлика дали користите молив,...


Created by the system www.fast-webshop.com

ODM3ZjllZ
Популарни производи
Во износ: 0
Сите во кошот
Почестете се со креативно изненадување
{IMAGE}
{NAME}
На залиха Број: {NUMBER} Цената: {PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница
{SECOND_IMAGE}
{SECOND_NAME}
На залиха Број: {SECOND_NUMBER} Цената: {SECOND_PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница