Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.
Ok

Menu

 

Introduction » Цртање

Прибор за цртање

Основа на секое уметничко дело е добрата скица и уметноста на цртање на хартија. Тоа е база на секои понатамошни уметности и техники. Така базично а така важно цртањето не потсетува на раното детство и првите наши дела. Графитни моливи, јаглени моливи, за црно-бела работа, или пастели за додавање на тонови и живот на цртежите, ќе Ви помогнат да Вашето дело се издвои од другите.


мкд
мкд
 

Цена 79 мкд

ново

ново

Моливи во боја во метална кутија

 

Цена 779 мкд

ново

 

Цена 149 мкд

акција

 

Цена 759 мкд


 

Цена 59 мкд


 

Цена 59 мкд


острилка Faber-Castell

 

Цена 239 мкд


 

Цена 599 мкд


 

Цена 349 мкд


 

Цена 359 мкд


сет за скицирање Royal & Langnickel

 

Цена 439 мкд


 

Цена 349 мкд


 

Цена 439 мкд 

Цена 1,649 мкд


 

Цена 939 мкд


Znaš savršeno srpski jezik?
Postani deo našeg tima u Skoplju!

27.01.2023

Hej! Ako ti je umetnost bliska sigurno smo ti negde iskočili sa reklamom ili sa kontentom! Mi smo...

EAA 2021 Жири Интервју - Бугарија

11.08.2021

Омилена техника? Цртање или сликање?

EAA 2021 Жири Интервју - Италија

10.08.2021

Омилена техника? Цртање или сликање?

EAA 2021 Жири Интервју - Романија

09.08.2021

Омилена техника? Цртање или сликање?


Created by the system www.fast-webshop.com

MGFlYj