Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.
Ok

Menu

 

Introduction » Хартија за цртање » блокови хартија, цртежи

Pribor za crtanje blok papir


мкд
мкд
 

Цена 189 мкд

ново

 

 


 

 


 

Цена 325 мкд

ново

 

Цена 169 мкд

ново

 

Цена 189 мкд

ново

 

Цена 439 мкд

ново

 

Цена 309 мкд

ново

 

Цена 689 мкд

ново

Затемнети хартија 30 листови

 

Цена 699 мкд

ново

Затемнети хартија 30 листови

 

Цена 699 мкд

ново

Затемнети хартија 50 листови

 

Цена 699 мкд

ново

Затемнети хартија 50 листови

 

Цена 699 мкд

ново

Затемнети хартија 50 листови

 

Цена 699 мкд

ново

Затемнети хартија 30 листови

 

Цена 649 мкд

ново

Затемнети хартија 30 листови

 

Цена 649 мкд

ново

Затемнети хартија 30 листови

 

Цена 649 мкд

ново

Затемнети хартија 30 листови

 

Цена 649 мкд

ново

 

Цена 569 мкд

ново

 

Цена 569 мкд

ново

 

Цена 969 мкд

ново

 

Дали сакате да изберете блок за сликање?

Покрај сликањето на платно, многу луѓе користат и хартија, односно блокови за цртање. Постојат многу видови на хартија за сликање и треба да знаете која хартија ќе ви донесе посакуван резултат, според видот на бојата, пенкалата или моливите што ќе ги користите.

 

Различни типови блок хартија

За љубителите на скици и цртежи можете да најдете блок за скицирање со различен квалитет на материјали, за училишта, професионални уметници или канцеларии, погодни за цртежи, скици, суви техники со пастели, молив, сепија, итн. Блокот за скицирање е идеален за скици и цртежи изработени со молив, јаглен, пастел или пенкало. Благодарение на нејзината големина можете да го земете насекаде и да цртате кога сакате. Исто така ќе најдете и картици за боење, со различни дизајни или блок хартија за калиграфија што сигурно ќе најде место во вашата уметничка опрема како и многу други.

 

Акварелен блок и хартија

Ако сакате да сликате на блок за акрилни бои, брендот Royal Talens нуди широк спектар на хартија, создадена специјално за професионални сликари. Хартијата е многу слична на платно, средно зрнеста структура без киселина, која гарантира долговечност на сликите, односно хартијата ќе ја задржи истата форма со години. За сликање со акварелни бои можете да изберете и блок за акварели од марката Arches направен од 100% памук кој нуди одлична апсорпција на вода или пак може да најдете и блок за маслени бои кои сигурно ќе ги задоволи вашите потреби.

Агент за онлајн продажба на албанскиот пазар

02.03.2023

Хеј! Ако уметноста ти е блиска, сигурно знаеш за нас! Ние сме најпознатата е-продавница за сликарски...

Агент за онлајн продажба на бугарскиот пазар

01.03.2023

Хеј! Ако уметноста ти е блиска, сигурно знаеш за нас! Ние сме најпознатата е-продавница за сликарски...

Marketing & Social Media Manager

03.02.2023

Ако веќе ти е досадно да си само вработен во агенција, имаме позиција на која ќе можеш да одлучуваш!

Агент за онлајн продажба на српскиот пазар

03.02.2023

Хеј! Ако уметноста ти е блиска, сигурно знаеш за нас! Ние сме најпознатата е-продавница за сликарски...


Created by the system www.fast-webshop.com

MjdiZjY3