Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Menu

 
Reels Image

Introduction » Хартија за цртање » рамки, монтажа

Прибор за цртање хартија за цртање


мкд
мкд

рамка за фотографија

 

Цена 305 мкд

ново

рамка за фотографија

 

Цена 409 мкд

ново

рамка за фотографија

 

Цена 409 мкд

новодекоративна рамка од хартија

 

Цена 529 мкд


 

Цена 949 мкд

 

Хартија за цртање за сите вкусови.

Ако цртањето на блок хартија е една од работите која многу ви се допаѓа, на нашиот сајт ќе го најдете најдобриот избор за вас и вашите најблиски. Изберете ја густината на хартијата од различните грамажи достапни на најшиот сајт кој одговараат на вашите потреби и техниката која ја користите, видот на хартијата, мазна или груба, и идеалниот формат за вас.

 

Квалитетот на материјалите со кои се произведува хартијата е многу важен и секако ја прави разликата. Може да се најде прибор за цртање за ученици со понизок квалитет, тоа е хартија за на училиште, идеална за цртање со графитни моливи, јаглен, пастели, темпера и дури и бои на акварел. Но, исто така, може да се најде и блок на професионална и квалитетна хартија за цртање. За сликање со акварел, идеален избор е сигурно 100% памучна хартија, па дури и мешана хартија од памук и целулоза, бидејќи има силна отпорност, одлична апсорпција на вода и иако малку се деформира при сликањето, после сушењето со враќа назад кон оригиналната форма.

Инструкции како да нацртате фигура

25.06.2023

Цртањето на човечката фигура е нешто што навистина може да ги мачи дури и професионалните сликари. Сепак,...

Вашиот водич за техниката Pouring art

19.06.2023

Има нешто магично во истурањето боја. Тоа е како да правите некаква алхемиска напивка, па не е чудно...

Направете сами - украсни свеќи со растенија

18.06.2023

Свеќите се едноставна и непретенциозна декорација која може да го направи секој ентериер пријатен. Сепак,...

Цртеж со молив - совети за почетници и напредни

16.06.2023

Цртежот е еден од најосновните начини за вежбање на вашата креативност. Без разлика дали користите молив,...


Created by the system www.fast-webshop.com

MDczOD
Популарни производи
Во износ: 0
Сите во кошот
Почестете се со креативно изненадување
{IMAGE}
{NAME}
На залиха Број: {NUMBER} Цената: {PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница
{SECOND_IMAGE}
{SECOND_NAME}
На залиха Број: {SECOND_NUMBER} Цената: {SECOND_PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница