Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Menu

 
Reels Image

Introduction » Хоби » Сликање на текстил

Сликање на текстил


мкд
мкд

12x20 ml акрилни бои на база на вода

 

Цена 929 мкд


Водни бои за ткаенини и кожа врз основа на акрилни

 

Цена 759 мкд


Акрилни бои на база на вода за разни ткаенини и кожа

 

Цена 539 мкд


Акрилни бои за разновидни уметнички дела од ткаенина и кожа

 

Цена 669 мкд


Акрилни бои на база на вода за ткаенини и кожа

 

Цена 479 мкд


ткаенина за завршна обработка

Price before discount 439 мкд

Цена 220 мкд

discount 50 %

Price before discount 169 мкд

Цена 85 мкд

discount 50 %

Price before discount 390 мкд

Цена 195 мкд

discount 50 %

 

Цена 265 мкд


 

Цена 829 мкд


 

Цена 1,090 мкд


 

Цена 1,679 мкд


 

Цена 739 мкд


 

Цена 739 мкд


 

Цена 1,790 мкд


 

Цена 479 мкд


 

Цена 479 мкд


 

Цена 479 мкд


 

Цена 479 мкд


 

Цена 479 мкд 

Украсете ја ткаенината со оваа забавна техника!

Ова убаво хоби ви овозможува да ја прилагодите вашата гардероба и од старите маици или пантолони, торби, или можеби дури и перници и да направте оригинални дела. Сè што ви треба е добра боја за текстил, четка, пегла и материјали кои ќе ги насликате и прилагодите. Кога станува збор за видот на ткаенината, најсоодветни се ткаенини со природни влакна, т.е. памук или свила, но може да се насликаат на многу други ткаенини.

 

Различни видови на бои за текстил

Денес пазарот нуди широк спектар на различни марки на бои за сликање ткаенини. Постојат бои за светли или темни ткаенини, текстилни бои во тегла, спреј бои или маркери за ткаенини, поради широкиот избор можете да бидети сигурни дека никогаш нема да ви биде здодевно со оваа техника на сликање. Откако ќе се исуши, украсениот текстилен елемент мора да се пегла со најголемо внимание.

 

Бои од тегла, маркери и боја во спреј за ткаенини

Боите од теглата се многу густи и непроѕирни, тие се посоодветни за темни ткаенини. Текстилната боја се нанесува со четка директно од теглата, а маркерот за текстил може да се користи за прецизни линии. Бојата се суши два или три часа, а потоа бојата мора да се испегла, според упатствата напишани на пакувањето. Акрилните бои се идеални за боење ткаенини со големи површини, спакувани во туби, подготвени за употреба и се нанесуваат директно на ткаенината.

 

Маркерите за текстил ги користат оние кои претпочитаат практично и брзо решение, без употреба на четката. Тие можат да се најдат во многу различни бои и со совети со различна дебелина, за да се прилагодат на вашите потреби. И бојата од маркерите треба да биде фиксирана со пегла.

 

Спреј боите за ткаенини се идеални за многу видови ткаенина, може да се купат подготвени за употреба, тие се со одличен квалитет, сјајни и нетранспарентни, а откако ќе се исушат се фиксираат со пегла.

Инструкции како да нацртате фигура

25.06.2023

Цртањето на човечката фигура е нешто што навистина може да ги мачи дури и професионалните сликари. Сепак,...

Вашиот водич за техниката Pouring art

19.06.2023

Има нешто магично во истурањето боја. Тоа е како да правите некаква алхемиска напивка, па не е чудно...

Направете сами - украсни свеќи со растенија

18.06.2023

Свеќите се едноставна и непретенциозна декорација која може да го направи секој ентериер пријатен. Сепак,...

Цртеж со молив - совети за почетници и напредни

16.06.2023

Цртежот е еден од најосновните начини за вежбање на вашата креативност. Без разлика дали користите молив,...


Created by the system www.fast-webshop.com

NmQzOTlhM
Популарни производи
Во износ: 0
Сите во кошот
Почестете се со креативно изненадување
{IMAGE}
{NAME}
На залиха Број: {NUMBER} Цената: {PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница
{SECOND_IMAGE}
{SECOND_NAME}
На залиха Број: {SECOND_NUMBER} Цената: {SECOND_PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница