Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Menu

 
Reels Image

Introduction » Хоби » Сликање „број по број“ » Сликање по броеви СИМФОНИЈА - Level Medium


        

Сликање по броеви СИМФОНИЈА - Level Medium

сет за сликање по броеви ARTMiE

 

Достапност: Кај тебе за 9 - 11 работни денови
Код на производот: XONCHMC068
Производител: Artmie
Изберете големина Paint By Numbers
Вообичаена цена 1,019 мкд
Цена без ДДВ : 610 мкд
Цена со ДДВ (18 %):
720 мкд

into the basket:
  парче  

Барате креативен начин како да се одмарате и забавувате цело време?Застанете кај нас и сликајте слика според броеви со различни мотиви. Ова е омилена креативна забава за деца и возрасни, благодарение на која ќе се разбуди уметникот во Вас. 

 

Зошто да почнете со сликањето според броеви? Сликањето нѐ учи на подобра концентрација, развивање на мануелните вештини и координација на движењето, ја поттикнува креативноста и видливо го подобрува расположението. Ова ново модерно hobby - сликање според броеви - придобива сѐ повеќе поддржувачи и во Словачка. Одморете се од секојдневниот стрес и овозможете си терапија со помош на боите. Резултатот ќе биде прекрасна слика, која ќе Ве радува долги години.

 

Уметничкиот сет за сликање е подготвен за употреба и ќе го совлада секој без претходно сликарско искуство. Како да го направите тоа? Изберете си мотив на сликата за сликањето според броеви. Во пакетот ќе Ве израдува и PROFI памучното сликарско платно со традиционална италијанска изработка и голема грамажа од 320 g/m². На неа ќе најдете испечатени полиња со броеви за сликање. Покрај тоа, платното ARTMIE® се оптегнува и се печати во ЕУ а во неговата изработка акцентот се става на квалитетот.

 

Платното е заштитено со повеќе слоеви од акрилен грунд и оптегнато на груба рамка изработена од летви од смрека. Не треба да се оптеретувате со тоа, какви нијанси да изберете. Дел од сетот се и квалитетните акрилни бои во шишенца (3 ml) измешани како што треба токму за Вашата слика. Заедно со платното и боите ќе добиете и упатство со објаснување, како да сликате според броеви. Акрилните бои не е потребно да се разредуваат со вода, затоа што ќе ја изгубат својата покривна способност. 

 

Maľovanie podľa čísel

 

Бонус: Со секој сет за сликање според броеви ќе Ви спакуваме и 3 четки за сликање со различни големини, со кои удобно ќе сликате. И за Вашето дело да го доведеме со совршенство, се погриживме и за многу практични клинови, кои поубаво ќе го оптегнат платното.

 

Со сетот за сликање постепено се учи сликањето кај децата и возрасните - и тоа благодарение на трите видови етапи, кои се разликуваат по големина, број на полиња и сложеноста на сликата. Организирајте заедничко сликање и забавувајте се во кругот на најблиските, или изберете го овој сет како креативна активност на различни настани или teambuilding. Сликата со сликањето според броеви е идеална и како креативно изненадување за пријатели и блиски луѓе. Ќе ги израдува возрасните родители и е погодна и како оригинален свадбен подарок за младоженците. Сетот со гордост го изработуваме во Словачка.

 

КАРАКТЕРИСТИКИ НА ПРОИЗВОДОТ:

 

  • квалитетно памучно PROFI платно ткаено за ARTMIE® во Италија со голема грамажа од 320 g/m² и испечатени полиња со броеви 
  • 3 сликарски четки со синтетички влакна и различни големини
  • шишенца со квалитетна акрилна боја подготвени за сликање
  • подлога за сликање на сликата според броеви со објаснување
  • достапни во различни големини
  • различни видови на етапи

Инструкции како да нацртате фигура

25.06.2023

Цртањето на човечката фигура е нешто што навистина може да ги мачи дури и професионалните сликари. Сепак,...

Вашиот водич за техниката Pouring art

19.06.2023

Има нешто магично во истурањето боја. Тоа е како да правите некаква алхемиска напивка, па не е чудно...

Направете сами - украсни свеќи со растенија

18.06.2023

Свеќите се едноставна и непретенциозна декорација која може да го направи секој ентериер пријатен. Сепак,...

Цртеж со молив - совети за почетници и напредни

16.06.2023

Цртежот е еден од најосновните начини за вежбање на вашата креативност. Без разлика дали користите молив,...


Created by the system www.fast-webshop.com

MDI4YzUyM
Популарни производи
Во износ: 0
Сите во кошот
Почестете се со креативно изненадување
{IMAGE}
{NAME}
На залиха Број: {NUMBER} Цената: {PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница
{SECOND_IMAGE}
{SECOND_NAME}
На залиха Број: {SECOND_NUMBER} Цената: {SECOND_PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница