Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Menu

 

Introduction » Сликарски платна

Платно за сликање

ПЛАТНО НА РАМКА PROFI

ПЛАТНО НА РАМКА ECO

СЛИКАРСКО ПЛАТНО ВО РОЛНА НА МЕТАР

ПОДГОТВЕНО ПЛАТНО НА КАРТОН


мкд
мкд
 

Цена 60 мкд


 

Цена 60 мкд


 

Цена 135 мкд


 

Цена 60 мкд


 

Цена 60 мкд 

Цена 990 мкд
 

Цена 175 мкд


платно за сликање ARTMIE

 

Цена 163 мкд


сликарско платно

 

Цена 649 мкд


 

Цена 295 мкд


Вообичаена цена 249 мкд

Цена 180 мкд


Грундирано сликарско платно на картон

Вообичаена цена 189 мкд

Цена 140 мкд


Грундирано сликарско платно на картон

Вообичаена цена 73 мкд

Цена 20 мкд


Грундирано сликарско платно на картон

Вообичаена цена 127 мкд

Цена 100 мкд


Грундирано сликарско платно на картон

Вообичаена цена 103 мкд

Цена 70 мкд


Клешти за затегнување на платно

Вообичаена цена 1,990 мкд

Цена 1,460 мкд


Вообичаена цена 1,190 мкд

Цена 870 мкд


Грундирано сликарско платно на картон

Вообичаена цена 73 мкд

Цена 20 мкд


 

Како да ги изберете најдобрите платна за сликање за вас?

Сликарското платно нуди голема леснотија и овозможува лесен транспорт, така што тоа е најкористената површина. Меѓу широкиот спектар на сликарски платна, како сликарско платно на метар, на рамка или на картон треба да го изберете најдоброто решение за вас.

 

Сликање на памучно платно

Во нашата онлајн продавница нудиме висококвалитетно памучно платно, произведено во Италија, погодно за студенти и уметници. Влакната се меки, прифаќа и поддржува широк спектар на акрилни и маслени бои. Предноста е во тоа што ова е поевтино од лененото, но исто така е многу деликатно и бара поголемо внимание бидејќи е многу чувствително на климатските промени. Но, од друга страна, модернизацијата на техниката доведе до тоа памучното платно да биде скоро со ист квалитет како лененото, и по многу поприфатлива цена.

 

Сликање на ленено платно

Лененото сликарско платно е поотпорно од памучното, и поради тоа останува најпосакуваната површина за професионални уметници но, бидејќи е поскапа не се препорачува за почетници кои сакаат да експериментираат. Платното е изработено од издржлива, флексибилна и малку еластична ткаенина, ако сакате вашата слика да трае вечно, тогаш лененото платно е добра инвестиција. Лененото платно има одлична реакција на климатските промени и е погодно за секаков вид сликарство.

 

Бело и црно грундирано платно

На нашата страница можете да купите платно подготвено со грунд, со бел прајмер, за боите да станат поинтензивни, особено светлите бои. Но, ако сакате потемни, засенчени и поинтензивни нијанси, црните платна за сликање ќе бидат идеални за вас.

 

Платно за сликање во ролна

Сликарското платно во ролна, се продава на метар и е направено од памук или лен. Предност му е ниската цена, но за некои тоа значи премногу работа, за да се монтира потребни се дополнителни алатки како клешти за да се направи и дрвени летвички за рамки.

 

Сликарско платно на картон и на рамка

Сликарското платно на картон е идеална варијанта за почетници и хобисти. Тоа е платно од памук или лен, залепено на картон и скоро секогаш е веќе подготвено, може да се најде во тркалезни или овални форми, и има добра цена. Сликарското платно на рамка е уште една варијанта, исто така може да се најде од памук или лен,  со различна големина, со или без грунд и со различни дебелини.

За да избегнете ограничување на вашата креативност и да заштедите пари, размислете внимателно за тоа која форма е најдобро одговара на вашиот начин на работа и купете ја најдобрата за вас во нашата е-продавница.

Инструкции како да нацртате фигура

25.06.2023

Цртањето на човечката фигура е нешто што навистина може да ги мачи дури и професионалните сликари. Сепак,...

Вашиот водич за техниката Pouring art

19.06.2023

Има нешто магично во истурањето боја. Тоа е како да правите некаква алхемиска напивка, па не е чудно...

Направете сами - украсни свеќи со растенија

18.06.2023

Свеќите се едноставна и непретенциозна декорација која може да го направи секој ентериер пријатен. Сепак,...

Цртеж со молив - совети за почетници и напредни

16.06.2023

Цртежот е еден од најосновните начини за вежбање на вашата креативност. Без разлика дали користите молив,...


Created by the system www.fast-webshop.com

ZWMxZjMzN
Популарни производи
Во износ: 0
Сите во кошот
Почестете се со креативно изненадување
{IMAGE}
{NAME}
На залиха Број: {NUMBER} Цената: {PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница