Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Menu

 
Reels Image

Introduction » Сликарски платна » Сликарско платно во ролна

Сликарски платна во ролна


мкд
мкд
 

Цена 22,900 мкд


 

Цена 132 мкд


 

Цена 8,790 мкд


 

Цена 159 мкд


 

Цена 16,490 мкд


 

Зошто сликарското платно во ролна е најдобриот избор?

Ако сте еден од оние кои ја сакаат подготовката на платното на рамката и сакате да имате навистина уникатно дело создадено од вас од самиот почеток, сигурни сме дека сликарското платно на метар е идеален избор за вас.

 

Можете да изберете од висококвалитетно подготвено грундирано платно за сликање во ролна што гарантира долг животен век, бидејќи платното со грунд е поотпорно и сите видови на бои лесно можат да се применат на него. Имаме црно платно кое нуди поинтензивни темни бои, или ЕКО платно во ролна кое е економично и со грамажа од 300 г/м2, со бела задна страна и исто така имаме и ПРОФИ ткаенина со кафеава позадина и грамажа од 320 г/м2, со бел прајмер, со кој светлите бои стануваат поинтензивни.

 

Памучното сликарско платно во ролна, изработено од 100% природен памук, е долго 25м, а можете да ја изберете саканата ширина. Произведено е во Италија и е со врвен квалитет, погодно за сликање со акрилни и маслени бои. Изберете совршено исечено платно според вашите мерки или нарачајте цела ролна сликарско платно.

Инструкции како да нацртате фигура

25.06.2023

Цртањето на човечката фигура е нешто што навистина може да ги мачи дури и професионалните сликари. Сепак,...

Вашиот водич за техниката Pouring art

19.06.2023

Има нешто магично во истурањето боја. Тоа е како да правите некаква алхемиска напивка, па не е чудно...

Направете сами - украсни свеќи со растенија

18.06.2023

Свеќите се едноставна и непретенциозна декорација која може да го направи секој ентериер пријатен. Сепак,...

Цртеж со молив - совети за почетници и напредни

16.06.2023

Цртежот е еден од најосновните начини за вежбање на вашата креативност. Без разлика дали користите молив,...


Created by the system www.fast-webshop.com

Y2M0N
Популарни производи
Во износ: 0
Сите во кошот
Почестете се со креативно изненадување
{IMAGE}
{NAME}
На залиха Број: {NUMBER} Цената: {PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница
{SECOND_IMAGE}
{SECOND_NAME}
На залиха Број: {SECOND_NUMBER} Цената: {SECOND_PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница