Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Menu

 
Reels Image

Сликарски прибор LIQUITEX

Овој инспиративен бренд моментално не е достапен кај нас.

Би сакале да ти препорачаме слични уметнички материјали: >>Royal Talens<<

Споредливи се по квалитет - цена, но и по популарност меѓу уметниците ширум светот.


 

Сликарски прибор и разни видови на акрилна боја од Liquitex

Густиот, мат и проѕирен медиум може да се користи за различни цели. Кога ќе се исуши е проѕирен и дава мат ефект. Се препорачува да го комбинирате со густи бои. Можете да го користите да ја зголемите количината на бојата и нивната транспарентност, како подлога и алтернатива за gesso, за impasto ефект, за колажи или за мешање со пигменти во прав.

 

Акрилните бои акрилните бои се направени за студенти и уметници на кои им е потребен квалитет по пристапни цени. Секоја боја е произведена така за да го покаже во најдобро светло сјајот и јаснотата на индивидуалните пигменти. Овие сет акрилни бои се идеални за мешање, имаат светли пигменти и се сјајни по сушењето.

 

Pouring medium е транспарентен, сјаен и течен медиум кој можете да го користите во различни сликарски техники. Идеален е за создавање на специјален ефект на разлевање. Се користи во комбинација со акрилни бои. Создава изедначени барички, ефектот на боја која тече или се разлева, не создава набори, пукнатини или меурчиња во слојот во боја по сушењето, е светла и изгледа влажна дури и по сушењето, не ја прави бојата транспарентна, е флексибилна, отпорна на вода по сушењето и не жолтее.

Инструкции како да нацртате фигура

25.06.2023

Цртањето на човечката фигура е нешто што навистина може да ги мачи дури и професионалните сликари. Сепак,...

Вашиот водич за техниката Pouring art

19.06.2023

Има нешто магично во истурањето боја. Тоа е како да правите некаква алхемиска напивка, па не е чудно...

Направете сами - украсни свеќи со растенија

18.06.2023

Свеќите се едноставна и непретенциозна декорација која може да го направи секој ентериер пријатен. Сепак,...

Цртеж со молив - совети за почетници и напредни

16.06.2023

Цртежот е еден од најосновните начини за вежбање на вашата креативност. Без разлика дали користите молив,...


Created by the system www.fast-webshop.com

NzRkY2
Популарни производи
Во износ: 0
Сите во кошот
Почестете се со креативно изненадување
{IMAGE}
{NAME}
На залиха Број: {NUMBER} Цената: {PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница
{SECOND_IMAGE}
{SECOND_NAME}
На залиха Број: {SECOND_NUMBER} Цената: {SECOND_PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница