Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.
Ok

Menu

 

Уметнички прибор PEBEO


мкд
мкд
 

Цена 669 мкд

ново

 

Цена 990 мкд

ново

 

Цена 1,190 мкд

ново

 

Цена 1,249 мкд

ново

 

Цена 1,390 мкд


Паста за боја Pebeo 200 мл

 

Цена 1,579 мкд


 

Цена 419 мкд


четки за сликање со акрил и маслени бои

 

Цена 419 мкд


четки за сликање со акрил и маслени бои

 

Цена 329 мкд


четки за сликање со акрил и маслени бои

 

Цена 335 мкд


бои за стакло

 

Цена 179 мкд


 

Цена 189 мкд


 

Цена 819 мкд


 

Цена 249 мкд


медиум за мат ефект Vitrail за бои за стакло

 

Цена 249 мкд


 

Цена 249 мкд


 

Цена 255 мкд


четки за сликање со акрилни и маслени бои

 

Цена 379 мкд


 

Цена 255 мкд


 

Цена 229 мкд


 

Цена 639 мкд


 

Pebeo бои

За неверојатни ефекти на различни предмети ги препорачуваме боите од марката Pebeo, од кој има широк избор на акрилна боја, маслена боја или боја за текстил. Боите се транспарентни и сјајни, идеални за украсување на различни површини како што се стакло, метал, дрво, керамика, глина, порцелан и многу други. Тие се нанесуваат со четки за боја, пипета или директно од шишето, во повеќе или помалку тенки слоеви, во зависност од ефектите што сакате да ги постигнете.

 

Pebeo акрилните бои нудат максимални технички можности за создавање. Пробајте ги сатенските бои, со формулацијата на бојата која е ослободена од тешки и токсични материјали за животната средина. Боите се живописни и длабоки, богати со пигменти, матен сатен со добра отпорност на светлина. Тие можат да се мешаат заедно за да создадат нови нијанси и да експериментира.

 

Маслените бои се идеални за секоја техника на сликање, и можат да се користат во комбинација со медиуми и други производи, може да се користат на платно, картон, дрво и други површини. Боите се разредуваат со терпентин или со масло.

Znaš savršeno srpski jezik?
Postani deo našeg tima u Skoplju!

27.01.2023

Hej! Ako ti je umetnost bliska sigurno smo ti negde iskočili sa reklamom ili sa kontentom! Mi smo...

EAA 2021 Жири Интервју - Бугарија

11.08.2021

Омилена техника? Цртање или сликање?

EAA 2021 Жири Интервју - Италија

10.08.2021

Омилена техника? Цртање или сликање?

EAA 2021 Жири Интервју - Романија

09.08.2021

Омилена техника? Цртање или сликање?


Created by the system www.fast-webshop.com

MzNlND