Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.
Ok

Menu

 

Introduction » Нашите брендови » St.Petersburg/Nevskaya Palitra

Сликарски прибор St Petersburg

 


мкд
мкд
 

Цена 1,449 мкд

ново

 

Цена 139 мкд


 

Цена 189 мкд


Уметнички акварелни бои Nevskaya Palitra

 

Цена 1,890 мкд


Уметнички акварелни бои Nevskaya Palitra

 

Цена 1,590 мкд


 

Цена 325 мкд


 

Цена 99 мкд

акција

 

Цена 245 мкд


лак за crackle ефект

 

Цена 189 мкд


 

Цена 769 мкд


 

Цена 1,690 мкд


 

Цена 169 мкд


 

Цена 127 мкд


 

Цена 1,390 мкд


 

Цена 279 мкд


 

Цена 215 мкд


 

Цена 279 мкд


сет акрилни бои St. Petersburg

 

Цена 499 мкд

акција

 

Цена 325 мкд


сликарски прибор St. Petersburg

 

Цена 349 мкд


сет маслени бои St. Petersburg

 

Цена 1,229 мкд

акција

 

 

Професионални водени бои од марката Sankt Petersburg

Од овој руски бренд, можете да изберете сет на акрилни, акварели, маслени бои, погодни за различни површини со врвен квалитет, медиуми, пасти, разредувачи за маслени бои, ленено масло и многу други материјали погодни за секоја уметничка душа.

 

Акрилни бои

Акрилните бои се погодни за различни површини, не се разделуваат и се непроѕирни, а по сушењето создаваат еластичен и сјаен слој. Тие се производи засновани на водена акрилна дисперзија и лесно е да се мешаат. Високата концентрација на пигменти обезбедува одлична покриеност.

 

Сет акварели

„White Nights“ акварели се погодни не само за искусни уметници, туку и за почетници. Сликарството со акварел е форма на забава и одличен начин за изразување креативност. Боите создаваат фин ефект на акварел и имаат нијанси на интензитет кои остануваат непроменети дури и по додавањето вода. Тие содржат висока концентрација на квалитетни пигменти. Тие се погодни за сликање на акварелна хартија и за цртање. За да нанесете боја, препорачуваме употреба на синтетичка кружна четка, која мора да се измие после употребата.

Marketing & Social Media Manager

06.02.2023

Ако веке ти е досадно да си само вработени во агенцијаимаме позиција на која ке можеш да одлучуваш! Hej,mi...

Agent online prodaje za srpsko tržište

03.02.2023

Hej! Ako ti je umetnost bliska sigurno znaš za nas! Mi smo najpoznatiji e-shop za slikarski pribor...

Агент на онлајн продажба на бугарскиот пазар

01.02.2023

Ние сме млад тим, дел од голема меѓународна фирма за онлајн трговија, кој е оформен во Скопје пред...

EAA 2021 Жири Интервју - Бугарија

11.08.2021

Омилена техника? Цртање или сликање?


Created by the system www.fast-webshop.com

MDY4NW