Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Menu

 
Reels Image

Introduction » Сликарски штафелај » Сликарски штафелај - atelier

Сликарски штафелај / Сликарски штафелај - atelier

 


мкд
мкд
 

Цена 2,079 мкд


табла за креда и магнети за деца

 

Цена 2,389 мкд

ново

сликарски штафелаи ARTMIE

 

Цена 2,650 мкд


сликарски штафелаи ARTMIE

 

Цена 3,990 мкд


сликарски штафелаи ARTMIE

 

Цена 1,090 мкд


сликарски штафелаи ARTMIE

 

Цена 8,590 мкд


сликарски штафелаи ARTMIE

 

Цена 10,290 мкд


сликарски штафелаи ARTMIE

 

Цена 3,950 мкд


сликарски штафелаи ARTMIE

 

Цена 6,490 мкд


сликарски штафелаи ARTMIE

 

Цена 1,949 мкд


сликарски штафелаи ARTMIE

 

Цена 1,579 мкд


сликарски штафелаи ARTMIE

 

Цена 2,550 мкд


сликарски штафелаи ARTMIE

 

Цена 1,690 мкд

 

Ако ви се допаѓа атмосферата во вашето ателје, одберете го штафелајот за сликање во студио

Ако поминувате повеќе време во вашето студио, тогаш ви треба поголем и постабилен штафелај за сликање. Секој професионален уметник мора да го има во своето студио. Овие штафелаи ќе ги задоволат сите уметници, од почетници до професионалци. Тие исто така се користат на универзитетите како академски олеснувања за сликање. Може да се користат и за украсување ентериери со уметнички украси. Тие се исто така погодни за секаков вид сликарство или презентација.

Сликарските штафелаи имаат многу цврста структура, доста се тешки и високи. Важно е што тие ви овозможуваат да сликате вертикално и хоризонтално, тие се изработени од високо квалитетно дрво и совршено ќе се вклопат во вашето ателје.

Различни типови на штафелаи

Нашата интернет продавница нуди штафелаи за во студиото за сликари од формата А или H. Штафелајот А има две ногарки во предниот дел и една во задниот дел. Оваа триаголна форма е погодна за употреба и складирање затоа што лесно се склопува и не троши премногу простор. Штафелаите H обично имаат цврста основа што ги прави поотпорни од штандовите А.

Во нашата понуда може да се најдат различни типови, големини и бои на штафелаи за сликање. Ако имате мал уметник дома, имаме и штафелај за деца, што сигурно ќе ги направи многу среќни.

Инструкции како да нацртате фигура

25.06.2023

Цртањето на човечката фигура е нешто што навистина може да ги мачи дури и професионалните сликари. Сепак,...

Вашиот водич за техниката Pouring art

19.06.2023

Има нешто магично во истурањето боја. Тоа е како да правите некаква алхемиска напивка, па не е чудно...

Направете сами - украсни свеќи со растенија

18.06.2023

Свеќите се едноставна и непретенциозна декорација која може да го направи секој ентериер пријатен. Сепак,...

Цртеж со молив - совети за почетници и напредни

16.06.2023

Цртежот е еден од најосновните начини за вежбање на вашата креативност. Без разлика дали користите молив,...


Created by the system www.fast-webshop.com

ZDlmM
Популарни производи
Во износ: 0
Сите во кошот
Почестете се со креативно изненадување
{IMAGE}
{NAME}
На залиха Број: {NUMBER} Цената: {PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница
{SECOND_IMAGE}
{SECOND_NAME}
На залиха Број: {SECOND_NUMBER} Цената: {SECOND_PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница