Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Menu

 
Reels Image

Introduction » Сликарски штафелај

Сликарски штафелај

 


мкд
мкд
Price before discount 2,369 мкд

Цена 2,132 мкд

ново
discount 10 %

Price before discount 1,889 мкд

Цена 1,700 мкд

ново
discount 10 %

сликарски штафелај за сликање за на маса

Price before discount 1,159 мкд

Цена 1,043 мкд

ново
discount 10 %

табла за креда и магнети за деца

Price before discount 2,389 мкд

Цена 2,150 мкд

ново
discount 10 %

Price before discount 1,039 мкд

Цена 935 мкд

ново
discount 10 %

табла за креда и магнети за деца

Price before discount 1,149 мкд

Цена 1,034 мкд

ново
discount 10 %

Price before discount 839 мкд

Цена 629 мкд

ново
discount 25 %

 

Цена 1,390 мкд


сликарски штафелаи ARTMIE

 

Цена 3,850 мкд


сликарски штафелаи ARTMIE

 

Цена 8,590 мкд


сликарски штафелаи ARTMIE

 

Цена 1,790 мкд


сликарски штафелаи ARTMIE

 

Цена 2,190 мкд


сликарски штафелаи ARTMIE

 

Цена 9,990 мкд


сликарски штафелаи ARTMIE

 

Цена 529 мкд


сликарски штафелаи ARTMIE

 

Цена 1,379 мкд


сликарски штафелаи ARTMIE

 

Цена 589 мкд


сликарски штафелаи ARTMIE

 

Цена 1,849 мкд


сликарски штафелаи ARTMIE

 

Цена 429 мкд


сликарски штафелаи ARTMIE

 

Цена 389 мкд


сликарски штафелаи ARTMIE

 

Цена 3,790 мкд


сликарски штафелаи ARTMIE

 

Цена 6,290 мкд


 

Што треба да имате на ум да одберете идеален штафелај за сликање за вас?

Да се има идеален штафелај погоден за вашите потреби е многу важно бидејќи тие играат многу важна улога во животот на секој уметник. Не е важно дали сте почетник или професионален сликар, сликањето на штафелаи ви овозможува да одржувате правилно држење на телото за време на работата и така процесот ќе биде многу пријатен и продуктивен. Достапни се различни форми, висини, големини и бои, а исто така материјалот од кој се произведува е една од основните работи за создавање на твоето уметничко дело.

 

Штафелај за маса

Ако имате ограничен простор и сакате да работите од дома, штафелаите за маса се идеални за вас бидејќи не заземаат многу простор и лесно се прилагодуваат на вашите потреби. Предноста е што тие можат лесно да се соберат и стават на страна кога не се користат. Тие се изработени од високо квалитетно дрво и се погодни за секојдневна употреба. Идеални за почетници и уметници кои сакаат преносни сликарски штафелаи.

 

Штафелаи за сликање во студио или за во природа

Штафелаите за сликање во студио се погодни за висококвалитетно сликарство, тие се изработени од дрво, поголемо и постабилно од другите, идеално за професионалци, но и почетници, имаат многу цврста структура, обично потешка и повисока, идеална ако поминувате повеќе време во студио или ако имате простор. Можете да изберете сликарски штафелај А или Н во нашата онлајн продавница. Штафелајот А е триножен, две ногарки во предниот и една во задниот дел. Оваа триаголна форма е погодна за употреба и складирање затоа што е лесно да се свитка и не зазема премногу простор. Штафелајот H има цврста основа и е потраен, но зазема повеќе простор и не може така лесно да се свитка и скрие.

 

За оние кои сакаат да сликаат во природа, најдобро решение е штафелајот за надвор, практичен и  во лесен алуминиум, лесен за прилагодување на која било позиција, погоден и за надворешна и за внатрешна употреба, често е во комбинација со палета и кутии во боја. Има три ногарки со проширување кои лесно се прилагодуваат на кој било терен за стабилност исто така се собира едноставно, а со помош на текстилниот каиш ќе го држите склопен без никакви проблеми. Лесен е за носење, платното може да се постави хоризонтално или вертикално, идеален е за професионалци, почетници или студенти.

Инструкции како да нацртате фигура

25.06.2023

Цртањето на човечката фигура е нешто што навистина може да ги мачи дури и професионалните сликари. Сепак,...

Вашиот водич за техниката Pouring art

19.06.2023

Има нешто магично во истурањето боја. Тоа е како да правите некаква алхемиска напивка, па не е чудно...

Направете сами - украсни свеќи со растенија

18.06.2023

Свеќите се едноставна и непретенциозна декорација која може да го направи секој ентериер пријатен. Сепак,...

Цртеж со молив - совети за почетници и напредни

16.06.2023

Цртежот е еден од најосновните начини за вежбање на вашата креативност. Без разлика дали користите молив,...


Created by the system www.fast-webshop.com

NjVmYzh
Популарни производи
Во износ: 0
Сите во кошот
Почестете се со креативно изненадување
{IMAGE}
{NAME}
На залиха Број: {NUMBER} Цената: {PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница
{SECOND_IMAGE}
{SECOND_NAME}
На залиха Број: {SECOND_NUMBER} Цената: {SECOND_PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница