Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Menu

 
Reels Image

Introduction » Структурни пасти/гелови

Структурни пасти и гелови

 

 

► Работата на платно никогаш не е досадна

Тоа е причината зошто во понуда имаме гелови и структурни пасти кои се наобходни за секој уметник

Денес по неверојатна цена од 99 мкд

Кој производ ќе биде Ваш?

 


мкд
мкд
 

Цена 569 мкд


структурен дизајнер

Price before discount 259 мкд

Цена 130 мкд

discount 50 %

 

Цена 239 мкд


 

Цена 579 мкд 

Цена 239 мкд

ново

 

Цена 235 мкд


 

Цена 165 мкд

ново

 

Цена 519 мкд


Паста за боја Pebeo 200 мл

 

Цена 1,679 мкд


 

Цена 115 мкд


Контура за маскирање за акварел

 

Цена 209 мкд


Металик паста со ефект на пукнатини

 

Цена 225 мкд


Густ медиум за акрил

 

Цена 669 мкд


Паста која имитира површина на мов

 

Цена 205 мкд


структурна паста со ефект на гранит

 

Цена 419 мкд


структурна паста со метален ефект

 

Цена 419 мкд


структурен гел со кристален ефект

 

Цена 419 мкд


структурна паста со песочен ефект

 

Цена 419 мкд


структурна паста со ефект на антиквитет

 

Цена 419 мкд


металик паста Daler-Rowney Goldfinger

 

Цена 729 мкд


 

Медиум за твојата слика и твоето хоби

И во сликарството и во техничкото хоби, структурната паста и акрилните гелови се многу важни додатоци кои можат целосно да го променат начинот на кој користите акрилна боја и затоа збогатете ги вашите проекти со нови и уникатни релјефни ефекти. Акрилните пасти се произведуваат во различни бои, различни густини и структури. Можете да ги користите како додатоци за декупаж, scrapbooking, за дрвени кутии и многу слични начини за украсување предмети за вашиот ентериер. Постојат различни видови на медиуми, кои помагаат во модификација, подобрување, смалување, скратување или засилување на одредени карактеристики на боите што се користат за сликање.

Ако сакате релјеф на вашето платно и да создадете игра со рамни и испакнати површини, тоа можете да го добиете со овие производи. Главната разлика помеѓу пастите и геловите е во бојата: пастата е бела и во теглата и откако ќе се нанесе и исуши, додека гелот е исто така бел, но кога ќе се исуши на површините станува целосно транспарентен.
 

 

Структурни пасти и гел медиум

Структурната паста треба да се нанесе со помош на шпатула и е погодна за создавање на ефект на стареење. По сушењето според видот, може да биде сјајна, непроѕирна или покривна. Нанесете слој дебел од 1-4 мм и измазнете ја површината со шпатула. За да создадете ефект на стареење, исушете ја површината користејќи моќен фен (1800 W) во рок од 10 минути по нанесувањето на пастата, исушете на растојание од околу 10 см додека не се појават други пукнатини. Оставете да се исуши целосно.

 

За кои површини може да се користат?

Структурните пасти и гелови се погодни за создавање пластични површини, можат да се користат како прајмери за да се создадат различни позадини, да се создадат различни ефекти или можат да се користат како лепак за колаж. На пазарот ќе најдете многу видови пасти. Pentart е најпознат бренд кој има многу нови производи па така имаме и пасти со ефект на трева, камења, метал, тестенини од растителни влакна, восочна паста и многу други пасти и гелови кои можете да ги збогатувате со додавање на боја, прав, пигменти или збирки. Користете ги на хартија, картон, дрво, метал, стакло: тие се погодни за скоро сите подлоги, како и самите акрилни бои.

Инструкции како да нацртате фигура

25.06.2023

Цртањето на човечката фигура е нешто што навистина може да ги мачи дури и професионалните сликари. Сепак,...

Вашиот водич за техниката Pouring art

19.06.2023

Има нешто магично во истурањето боја. Тоа е како да правите некаква алхемиска напивка, па не е чудно...

Направете сами - украсни свеќи со растенија

18.06.2023

Свеќите се едноставна и непретенциозна декорација која може да го направи секој ентериер пријатен. Сепак,...

Цртеж со молив - совети за почетници и напредни

16.06.2023

Цртежот е еден од најосновните начини за вежбање на вашата креативност. Без разлика дали користите молив,...


Created by the system www.fast-webshop.com

NTUzZmNk
Популарни производи
Во износ: 0
Сите во кошот
Почестете се со креативно изненадување
{IMAGE}
{NAME}
На залиха Број: {NUMBER} Цената: {PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница
{SECOND_IMAGE}
{SECOND_NAME}
На залиха Број: {SECOND_NUMBER} Цената: {SECOND_PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница