Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Menu

 
Reels Image

Introduction » Прибор за техничко цртање » Технички линијари и шаблони

Технички линијари и шаблони


мкд
мкд
 

Цена 77 мкд

ново

 

Цена 599 мкд


Винилова крива линија LENIAR - 50cm

 

Цена 619 мкд


технички прибор KOH-I-NOOR

 

Цена 225 мкд


технички прибор KOH-I-NOOR

 

Цена 165 мкд


технички прибор KOH-I-NOOR

 

Цена 77 мкд


технички прибор KOH-I-NOOR

 

Цена 39 мкд


технички прибор KOH-I-NOOR

 

Цена 39 мкд


технички прибор KOH-I-NOOR

 

Цена 119 мкд


 

Цена 83 мкд


технички прибор KOH-I-NOOR

 

Цена 159 мкд


технички прибор KOH-I-NOOR

 

Цена 39 мкд


Технички шаблони

 

Цена 619 мкд


Технички шаблони

 

Цена 409 мкд


 

Цена 459 мкд


Технички шаблони

 

Цена 649 мкд


Технички шаблони

 

Цена 459 мкд


 

Цена 1,649 мкд


 

Цена 429 мкд


 

Цена 389 мкд


 

Цена 229 мкд


 

Технички линијар, основен додаток

За технички дизајн се потребни технички линијари и шаблони. Не може да го замислите вашиот прибор за техничко цртање без класичен линијар, триаголен линијар, машински линијар итн.

 

Линијарот со метална рачка, производ на брендот Кoh-i-noor, е класично мерило идеално за училишта или канцеларии. Алуминимски линијар што овозможува долготрајност на линијарот и лесно ракување со рачка, кој се користи за мерење, вертикали, линии итн. А пред сè е наменет како алатка за геометрија.

 

Триаголен ленијар е класично мерило идеално за школски но и канцелариски потреби. Транспарентен и направен од PVC, наменет за обележување, мерење линии, агли, паралелограми, но, и како алатка за геометрија.

 

Шаблон со кругови е додаток за училиштата, канцелариите и уметниците, изработен од траспарентна пластика, погодна за мерење на должини и агли и како алатка за геометрија.

Инструкции како да нацртате фигура

25.06.2023

Цртањето на човечката фигура е нешто што навистина може да ги мачи дури и професионалните сликари. Сепак,...

Вашиот водич за техниката Pouring art

19.06.2023

Има нешто магично во истурањето боја. Тоа е како да правите некаква алхемиска напивка, па не е чудно...

Направете сами - украсни свеќи со растенија

18.06.2023

Свеќите се едноставна и непретенциозна декорација која може да го направи секој ентериер пријатен. Сепак,...

Цртеж со молив - совети за почетници и напредни

16.06.2023

Цртежот е еден од најосновните начини за вежбање на вашата креативност. Без разлика дали користите молив,...


Created by the system www.fast-webshop.com

OTY5MGNhZ
Популарни производи
Во износ: 0
Сите во кошот
Почестете се со креативно изненадување
{IMAGE}
{NAME}
На залиха Број: {NUMBER} Цената: {PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница
{SECOND_IMAGE}
{SECOND_NAME}
На залиха Број: {SECOND_NUMBER} Цената: {SECOND_PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница