Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Menu

 
Reels Image

Introduction » Прибор за техничко цртање » Туби и ташни за цртежи

Туби и ташни за цртежи


мкд
мкд
 

Цена 153 мкд


 

Цена 153 мкд


лента за пакување

 

Цена 83 мкд


лента за пакување

 

Цена 83 мкд


меур обвивка во ролна

 

Цена 1,390 мкд


лента за пакување

 

Цена 147 мкд 

Цена 629 мкд


филм за растегнување

 

Цена 689 мкд
 

Цена 379 мкд 

Цена 1,649 мкд 

Цена 2,990 мкд


 

Цена 107 мкд

 

Ташни и туби за цртежи

За да избегнете каква било штета при транспорт на уметничкото дело или техничкиот цртеж, за да не ги изложите на влажност или други негативни појави, на нашата страница ќе најдете одличен избор на туби и ташни за цртежи, бидејќи тие мора да бидат спакувани правилно.

 

Тубата за цртежи може да се направи од картон или пластика. Тие се погодни за чување и транспорт на цртежи, хартија, документи, фотографии или плакати. Телескопската туба за цртежи изработена од пластика, со прилагодлива должина, е погодна за складирање и транспорт на технички цртежи. И картонската туба за цртежи и пастичната нудат ниво на цврстина и помагаат да не ги брчкате или уништувате вашите дизајни. Може да изберете соодветен дијаметар и должина за вас, да ги транспортирате вашите дизајни и да избегне каква било штета. 

Ташната за цртежи е високо ценета од сите што се посветуваат на уметноста. Нуди добра количина простор за хартијата да не се гужва за време на транспортот. Папките за цртање може да бидат погодни за деца и професионалци. Тие се идеални за чување од прашина или влага. Папката за цртање исто така може да биде идеална за транспорт на документи на лесен начин. Изберете од различните формати и пронајдете ги идеалните за вашите потреби.

Инструкции како да нацртате фигура

25.06.2023

Цртањето на човечката фигура е нешто што навистина може да ги мачи дури и професионалните сликари. Сепак,...

Вашиот водич за техниката Pouring art

19.06.2023

Има нешто магично во истурањето боја. Тоа е како да правите некаква алхемиска напивка, па не е чудно...

Направете сами - украсни свеќи со растенија

18.06.2023

Свеќите се едноставна и непретенциозна декорација која може да го направи секој ентериер пријатен. Сепак,...

Цртеж со молив - совети за почетници и напредни

16.06.2023

Цртежот е еден од најосновните начини за вежбање на вашата креативност. Без разлика дали користите молив,...


Created by the system www.fast-webshop.com

MjRjZ
Популарни производи
Во износ: 0
Сите во кошот
Почестете се со креативно изненадување
{IMAGE}
{NAME}
На залиха Број: {NUMBER} Цената: {PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница
{SECOND_IMAGE}
{SECOND_NAME}
На залиха Број: {SECOND_NUMBER} Цената: {SECOND_PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница