Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.
Ok

Menu

 

Introduction » Сликарски штафелај » Сликарски штафелај ARTMIE Junior | двостран


    

Сликарски штафелај ARTMIE Junior | двостран

штафелај за ателје

 

ново

Код на производ: VLSRSGPT500457921
Бренд: ARTMIE®
EAN code: 8586019719864
Цена без ДДВ : 2,008 мкд
Цена со ДДВ (18 %):
2,369 мкд

into the basket:
  ks  

Сликарскиот штафелај ARTMIE Junior ќе го воодушеви секој мал уметник. Штафелајот е изработен од лесонит и е наменет за сликање на платно со максимална висина од 53 см. На него можете да ставите хартија со различни големини и да цртате со боички или да сликате со бои. Магнетна штипка ви овозможува да ја прицврстите хартијата без да користите дополнителни материјали. Магнетот на кој е прикачен клипот е прикачен на двете страни на држачот. Попречната летва, која се наоѓа на двете страни, служи за складирање на моливи, маркери и други ситни предмети. Идеален за неколку деца, бидејќи децата можат да сликаат од двете страни истовремено. Има цврста, стабилна конструкција со која лесно се ракува. Штафелајот за сликање на платно ќе ви даде совршен простор и ќе го олесни сликањето. Ширината на држачот може да се прилагоди од 20 до 42 cm

карактеристики на прозиводот

 • сликарски штафеја за ателје
 • од лесонит
 • стабилна, цврста конструкција
 • магнетна штипка 15 x 3,5 cm
 • попречен клип 60 x 5 cm
 • максимална висина на платно 53 cm 
 • димензии на склопен штафелај 120 x 60 x 15 cm
 • димензии за расклопен штафелај 110 x 90 x 60 cm
 • распон на расклопен штафелај 20 до 42 цм

НАЈПРОДАВАНИ

Агент за онлајн продажба на албанскиот пазар

02.03.2023

Хеј! Ако уметноста ти е блиска, сигурно знаеш за нас! Ние сме најпознатата е-продавница за сликарски...

Агент за онлајн продажба на бугарскиот пазар

01.03.2023

Хеј! Ако уметноста ти е блиска, сигурно знаеш за нас! Ние сме најпознатата е-продавница за сликарски...

Marketing & Social Media Manager

03.02.2023

Ако веќе ти е досадно да си само вработен во агенција, имаме позиција на која ќе можеш да одлучуваш!

Агент за онлајн продажба на српскиот пазар

03.02.2023

Хеј! Ако уметноста ти е блиска, сигурно знаеш за нас! Ние сме најпознатата е-продавница за сликарски...


Created by the system www.fast-webshop.com

OWU2NTg