Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Menu

 
Reels Image

Introduction » Нашите брендови » LEFRANC & BOURGEOIS

Сликарски прибор LEFRANC & BOURGEOIS

Дали ти се допаѓаше брендот Lefranc & Bourgeois?

Моментално не е достапен во нашата понуда, но со задоволство можеме да ти препорачаме нешто, што ќе ги задоволи твоите уметнички потреби.

Кликни на >>акрилна боја Amsterdam<< од Royal Talens, кои ќе те воодушеват со својата пигментација густина и леснотија.


 

Акрилни бои

Акрилните бои од францускиот бренд Lefranc & Bourgeois имаат идеална структура за секој почетник, студент и професионалец. Овие бои се со интензивни, хомогени нијанси, со повисок квалитет и со одлична цена. Тие се лесно применливи, покривни и во исто време прилично густи, така што секое нанесување со четката е видливо. Акрилната боја е една од најискористените во сликарството затоа што се разредува со вода, лесна е за употреба и брзо се суши. Тие можат да се користат на различни површини како платно, дрво, хартија, камен или глина. Полесно е да ги нанесете со употреба на природни четки од крзно или синтетички влакна, но можете да ја користите и шпатулата. Боите можат да се мешаат заедно на палетата за да се создадат нови нијанси, со помош на шпатула. За да се создадат различни структури, структурните пасти или гелови можат да се користат во комбинација со акрилици и да се применат со помош на шпатула. По употребата, четките и шпатулите можат да се чистат со вода.

 

Боја за текстил

Боите за текстил на овој бренд се разредуваат со вода, погодни за сликање на памучни или ленени ткаенини, кои можат да се мешаат заедно, за полесно нанесување на бојата препорачуваме контура за текстил. Пред да нанесете боја на ткаенината, таа мора да се испере без омекнувач. Мора да се исуши најмалку 24 часа и откако ќе се исуши бојата, мора да се испегла, и важно е ткаенината да се вметне помеѓу лист весник (или кој било сличен материјал). Двата дела на ткаенината мора да бидат пеглани во интервал од 5 минути со температура од 150 ° C (волна / свила). На крајот препорачуваме да се пере на рака или во машината за перење на 40 ° C.

Инструкции како да нацртате фигура

25.06.2023

Цртањето на човечката фигура е нешто што навистина може да ги мачи дури и професионалните сликари. Сепак,...

Вашиот водич за техниката Pouring art

19.06.2023

Има нешто магично во истурањето боја. Тоа е како да правите некаква алхемиска напивка, па не е чудно...

Направете сами - украсни свеќи со растенија

18.06.2023

Свеќите се едноставна и непретенциозна декорација која може да го направи секој ентериер пријатен. Сепак,...

Цртеж со молив - совети за почетници и напредни

16.06.2023

Цртежот е еден од најосновните начини за вежбање на вашата креативност. Без разлика дали користите молив,...


Created by the system www.fast-webshop.com

ZTY1NTd
Популарни производи
Во износ: 0
Сите во кошот
Почестете се со креативно изненадување
{IMAGE}
{NAME}
На залиха Број: {NUMBER} Цената: {PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница
{SECOND_IMAGE}
{SECOND_NAME}
На залиха Број: {SECOND_NUMBER} Цената: {SECOND_PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница