Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Menu

 
Reels Image

Introduction » Хоби бои » Бои за текстил

Бои за текстил и бои за ткаенина


мкд
мкд

Достапни се различни нијанси

Price before discount 177 мкд

Цена 35 мкд

discount 80 %

Достапен во различни нијанси

Price before discount 205 мкд

Цена 41 мкд

discount 80 %

Водни бои за ткаенини и кожа врз основа на акрилни

Price before discount 759 мкд

Цена 607 мкд

discount 20 %

Акрилни бои на база на вода за разни ткаенини и кожа

Price before discount 539 мкд

Цена 431 мкд

discount 20 %

Акрилни бои на база на вода за ткаенини и кожа

Price before discount 479 мкд

Цена 383 мкд

discount 20 %

Price before discount 185 мкд

Цена 130 мкд

discount 30 %

Price before discount 169 мкд

Цена 85 мкд

discount 50 %

Price before discount 390 мкд

Цена 195 мкд

discount 50 %

 

Цена 829 мкд


 

Цена 1,679 мкд


 

Цена 739 мкд


 

Цена 739 мкд


 

Цена 1,790 мкд


 

Цена 479 мкд


 

Цена 479 мкд


 

Цена 479 мкд


 

Цена 479 мкд


 

Цена 479 мкд 

Цена 1,090 мкдСликањето на текстил е навистина забавна техника!

За оригинални дела, доволно е да имате добра боја за текстил, четка, пегла и материјали на кој ќе сликате и ќе ги персонализирате. Можете да изберете од вашата гардероба, од вашите стари кошули или панталони, торби, или можеби дури и перници или чаршави. Кога станува збор за видот на ткаенината, најсоодветни ткаенини се природните влакна, тоа се памук или свила, но можат да бидат обоени и многу други ткаенини. Денес на пазарот се нуди широк спектар на различни марки на текстилна боја. Постојат бои за светли или темни ткаенини, бои во тегла, спреј бои или маркери за текстил, бидејќи има широк опсег од кој што можете да бирате, гарантираме дека никогаш нема да ви здодее оваа сликање. Откако ќе се исуши, украсениот текстил мора да се пегла со најголема грижа.

 

Различни пакувања на текстилни бои

Боите во тегла се многу густи и непроѕирни, тие се посоодветни за темни ткаенини. Бојата за ткаенини се нанесува со четки директно од теглата, но за прецизни линии, може да се користат и индикаторите. Бојата се суши два или три часа, а потоа бојата мора да се испегла според упатствата на теглата. Маркерите ги користат оние кои претпочитаат практично и брзо решение, без употреба на четка. Тие можат да се најдат во многу различни бои и со различни совети за дебелина, за да се прилагодат на вашите потреби. Акрилните бои за текстил се идеални за боење ткаенини со големи површини, спакувани во туби, боите се подготвени за употреба и се нанесуваат директно на ткаенината. Спреј боја за ткаенина е идеална за украси, погодна за многу видови ткаенина, може да се купат подготвени за употреба, со одличен квалитет, светли и непроѕирни и по сушењето се фиксираат со пегла.

Инструкции како да нацртате фигура

25.06.2023

Цртањето на човечката фигура е нешто што навистина може да ги мачи дури и професионалните сликари. Сепак,...

Вашиот водич за техниката Pouring art

19.06.2023

Има нешто магично во истурањето боја. Тоа е како да правите некаква алхемиска напивка, па не е чудно...

Направете сами - украсни свеќи со растенија

18.06.2023

Свеќите се едноставна и непретенциозна декорација која може да го направи секој ентериер пријатен. Сепак,...

Цртеж со молив - совети за почетници и напредни

16.06.2023

Цртежот е еден од најосновните начини за вежбање на вашата креативност. Без разлика дали користите молив,...


Created by the system www.fast-webshop.com

NWYzOGU5Mm
Популарни производи
Во износ: 0
Сите во кошот
Почестете се со креативно изненадување
{IMAGE}
{NAME}
На залиха Број: {NUMBER} Цената: {PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница
{SECOND_IMAGE}
{SECOND_NAME}
На залиха Број: {SECOND_NUMBER} Цената: {SECOND_PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница