Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Menu

 

Introduction » Хоби » Сликање на керамика

Сликање на керамика


мкд
мкд

маркери за стакло и порцелан

 

Цена 1,890 мкд


 

Цена 359 мкд


 

Цена 570 мкд


Боја со месечен ефект

 

Цена 1,290 мкд


 

Цена 890 мкд

ново

фуга за мозаик

 

Цена 90 мкд

ново

порцеланска декорација

 

Цена 249 мкд

ново

порцеланска декорација за доработка

 

Цена 349 мкд

ново


Сет hobby за контурирање

 

Цена 700 мкд


акција

Сет фломастери во боја за порцелан, стакло и керамика

 

Цена 509 мкд


фломастер за стакло и порцелан

 

Цена 179 мкд 

Цена 849 мкд

акција

хартија за пренос на слики KREUL

Price before discount 243 мкд

Цена 182 мкд

discount 25 %

бои за стакло и порцелан KREUL classic

 

Цена 959 мкд


бои за порцелан Royal Talens

 

Цена 359 мкд


 

Цена 235 мкд


 

Цена 235 мкд


 

Цена 199 мкд


 

Зошто да изберете сликање на керамика?

Сликањето на керамика и порцелан е познато со векови, а со тоа се прават и убави предмети. За да направите фантастични дела, ќе ви требаат неколку алатки, бои, четки и шпатули. Обидете се со нешто ново и оригинално, ако платното е премногу едноставна основа за вас, можете да изберете невообичаена база, како на пример вазна од печена глина. Создадете единствена украсна вазна и дадете му боја и оригиналност на вашиот дом.

 

Како да сликате на керамика?

Постојат многу начини за украсување со боја за керамика или боја за порцелан важно е да се почитуваат некои правила за да добиете најдобри резултати во вашата работа. Прво, треба да ја исчистите површината со алкохол за да го подобрите зафатот на бојата, и да изберете идеални бои за вас од широкиот избор на бои и нијанси и различните видови. Боите за порцелан и керамика се мешаат заедно и обезбедуваат голема слобода и широк спектар и нијанси.

 

За керамичкото сликарство е многу важно предметот да остави најмалку 24 часа да се исуши, во воздух или ако се користат бои што бараат печење, важно е да се користат предмети што можат да издржат високи температури и да ги остават предмет во рерната, и по исклучувањето, сè додека не биде целосно ладно. Постојат бои за керамика за кои не треба печење, со кои се прават прекрасни украси за пократко време, тие се лесни за употреба, подготвени се за употреба или можат да се разредат со вода. Керамичките маркери и порцеланските маркери се користат на тврди и чисти површини, може да се користат во училиштата, за хоби и сите техники на порцеланско сликарство.

Инструкции како да нацртате фигура

25.06.2023

Цртањето на човечката фигура е нешто што навистина може да ги мачи дури и професионалните сликари. Сепак,...

Вашиот водич за техниката Pouring art

19.06.2023

Има нешто магично во истурањето боја. Тоа е како да правите некаква алхемиска напивка, па не е чудно...

Направете сами - украсни свеќи со растенија

18.06.2023

Свеќите се едноставна и непретенциозна декорација која може да го направи секој ентериер пријатен. Сепак,...

Цртеж со молив - совети за почетници и напредни

16.06.2023

Цртежот е еден од најосновните начини за вежбање на вашата креативност. Без разлика дали користите молив,...


Created by the system www.fast-webshop.com

YzQxOTJlOW
Популарни производи
Во износ: 0
Сите во кошот