Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Menu

 
Reels Image

Introduction » Нашите брендови » ROYAL & LANGNICKEL

Сликарски прибор Royal & Langnickel

 


мкд
мкд
 

Цена 83 мкд

ново

ново

 

Цена 609 мкд

ново

Комплет козметички четки

 

Цена 499 мкд


Комплет козметички четки

 

Цена 499 мкд


Комплет козметички четки

 

Цена 479 мкд


Комплет козметички четки

 

Цена 1,229 мкд


Комплет козметички четки

 

Цена 1,129 мкд


Комплет козметички четки

 

Цена 1,179 мкд


Комплет козметички четки

 

Цена 759 мкд

ново

подлога за чистење на четки

 

Цена 249 мкд


козметички четки за чистење на кожата

 

Цена 939 мкд


козметички четки за чистење

 

Цена 719 мкд


Силиконски шпатули

 

Цена 369 мкд


Комплет четки за шминка

 

Цена 949 мкд


Комплет четки за шминка

 

Цена 949 мкд


Комплет четки за шминка

 

Цена 949 мкд


Комплет четки за шминка

 

Цена 1,090 мкд


 

Цена 990 мкд

ново

 

Цена 969 мкд


 

Цена 969 мкд


 

Сликарски прибор и различни видови на бои

Овој познат американски бренд Royal & Langnickel произведува високо квалитетен уметнички материјал. Сите производи се направени со внимание и според највисоките стандарди. Од широкиот спектар на производи на овој бренд можете да изберете различни бои, четки за сликање, или уметнички сетови како сет за скицирање, сет маслени бои, сет акрилни бои или сет пастели.

 

Акварел боите се идеални за секој љубител на сликањето со акварел и еден практичен сет со сите основни елементи ќе биде вистинско задоволство. Маслените бои се идеални за мешање едни со други и истражување на теоријата на бои и експериментирање. Тие се погодни за уметници од сите нивоа и покрај нивната возраст и искуство. Акрилните бои се со високо квалитетни пигменти, може да се разредат во вода и можат да се мешаат за да се добие совршена боја. Тие можат да се користат на хартија, ткаенина, платно, метал, керамика и други површини. Постојат различни типови на пастели, маслените пастели изгледаат како восочни бои, но боите се поинтензивни и живописни и можат да се користат за создавање пастелни слики.

Инструкции како да нацртате фигура

25.06.2023

Цртањето на човечката фигура е нешто што навистина може да ги мачи дури и професионалните сликари. Сепак,...

Вашиот водич за техниката Pouring art

19.06.2023

Има нешто магично во истурањето боја. Тоа е како да правите некаква алхемиска напивка, па не е чудно...

Направете сами - украсни свеќи со растенија

18.06.2023

Свеќите се едноставна и непретенциозна декорација која може да го направи секој ентериер пријатен. Сепак,...

Цртеж со молив - совети за почетници и напредни

16.06.2023

Цртежот е еден од најосновните начини за вежбање на вашата креативност. Без разлика дали користите молив,...


Created by the system www.fast-webshop.com

OGMyNDU5
Популарни производи
Во износ: 0
Сите во кошот
Почестете се со креативно изненадување
{IMAGE}
{NAME}
На залиха Број: {NUMBER} Цената: {PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница
{SECOND_IMAGE}
{SECOND_NAME}
На залиха Број: {SECOND_NUMBER} Цената: {SECOND_PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница