Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Menu

 
Reels Image

Introduction » Четки » Округли четки

Округли четки


мкд
мкд
 

Цена 225 мкд


алатки за моделирање

 

Цена 225 мкд


рамни и кружни четки Pebeo

 

Цена 315 мкд


 

Цена 285 мкд 

Цена 173 мкд


 

Цена 305 мкдЧетка за сликање на минијатури

 

Цена 1,379 мкд


Четка за сликање на минијатури

 

Цена 1,379 мкд


 

Цена 255 мкд


 

Цена 265 мкд


 

Цена 519 мкд


 

Цена 107 мкд


 

Цена 309 мкд


ново

Сет кругли четки за сликање

 

Цена 539 мкд


Сет кругли четки за сликање

 

Цена 539 мкд


Кругла четка за сликање со акрилни и акварелни бои

 

Цена 305 мкд


кругла четка за сликање со синтетички влакна

 

Цена 479 мкд


кругла четка за сликање детали

 

Цена 389 мкд


 

Која форма на четка за сликање да ја изберете и за каква употреба?

Секогаш барајте четки за сликање кои се лесни за употреба и кои лесно се држат додека сликате, многу уметници се согласуваат дека вреди да се инвестира во четките. Постојат многу видови четки за сечиј вкус, секоја четка си ја работи својата работа и ви помага да нацртате тенки линии за да потенцирате детали и да создадете различни ефекти. Во оваа категорија ќе најдете сликарски четки со округол врв, за секаков вид боја, со природни или синтетички влакна.

 

Округла четка за акварелни и маслени бои

За сликање со акварел или маслени бои, ќе најдете четки со различни големини, со природни или синтетички влакна, со висок квалитет за најдобар ефект. Овие округли четки се идеални за пишување и калиграфија и се со природни влакна. Почетниците може да имаат потешкотии да ги користат овие четки, но со текот на времето ќе ги научат карактеристиките на секоја четка. Сликарската четка со фин врв се користи за детали, допири и завршувања, а четката со екстра фин врв е идеална за детали, за пишување и дефинирање. Со боите што можат да се мешаат во вода, употребата на овие четки е посоодветна и тие имаат добар капацитет да ја задржат бојата. 

Со редовна употреба можеби ќе откриете дека овие четки се најсоодветни за вас, нашата понуда е многу богата, изберете од марката на четки Da Vinci, Roubloff и многу други, тие сигурно ќе ги задоволат вашите вкусови и потреби.

Инструкции како да нацртате фигура

25.06.2023

Цртањето на човечката фигура е нешто што навистина може да ги мачи дури и професионалните сликари. Сепак,...

Вашиот водич за техниката Pouring art

19.06.2023

Има нешто магично во истурањето боја. Тоа е како да правите некаква алхемиска напивка, па не е чудно...

Направете сами - украсни свеќи со растенија

18.06.2023

Свеќите се едноставна и непретенциозна декорација која може да го направи секој ентериер пријатен. Сепак,...

Цртеж со молив - совети за почетници и напредни

16.06.2023

Цртежот е еден од најосновните начини за вежбање на вашата креативност. Без разлика дали користите молив,...


Created by the system www.fast-webshop.com

NWNjMWI5Ym
Популарни производи
Во износ: 0
Сите во кошот
Почестете се со креативно изненадување
{IMAGE}
{NAME}
На залиха Број: {NUMBER} Цената: {PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница
{SECOND_IMAGE}
{SECOND_NAME}
На залиха Број: {SECOND_NUMBER} Цената: {SECOND_PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница