Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.
Ok

Menu

 

Introduction » Четки » Округли четки

Округли четки


мкд
мкд
ново

Четка за сликање на минијатури

 

Цена 1,249 мкд


Четка за сликање на минијатури

 

Цена 1,249 мкд


 

 


 

 


 

Цена 419 мкд


 

Цена 97 мкд


 

Цена 239 мкд


ново

Сет кругли четки за сликање

 

Цена 509 мкд


Сет кругли четки за сликање

 

Цена 509 мкд


 

Цена 990 мкд


кругла четка за сликање со синтетички влакна

 

Цена 389 мкд


кругла четка за сликање детали

 

Цена 319 мкд
 

Цена 1,790 мкд


 

Цена 990 мкд


четки за сликање со акварел Daler Rowney


Цена 499 мкд


синтетички четки за сликање Nova

 

Цена 729 мкд


кругли четки за сликање da Vinci

 

Цена 1,190 мкд


 

Која форма на четка за сликање да ја изберете и за каква употреба?

Секогаш барајте четки за сликање кои се лесни за употреба и кои лесно се држат додека сликате, многу уметници се согласуваат дека вреди да се инвестира во четките. Постојат многу видови четки за сечиј вкус, секоја четка си ја работи својата работа и ви помага да нацртате тенки линии за да потенцирате детали и да создадете различни ефекти. Во оваа категорија ќе најдете сликарски четки со округол врв, за секаков вид боја, со природни или синтетички влакна.

 

Округла четка за акварелни и маслени бои

За сликање со акварел или маслени бои, ќе најдете четки со различни големини, со природни или синтетички влакна, со висок квалитет за најдобар ефект. Овие округли четки се идеални за пишување и калиграфија и се со природни влакна. Почетниците може да имаат потешкотии да ги користат овие четки, но со текот на времето ќе ги научат карактеристиките на секоја четка. Сликарската четка со фин врв се користи за детали, допири и завршувања, а четката со екстра фин врв е идеална за детали, за пишување и дефинирање. Со боите што можат да се мешаат во вода, употребата на овие четки е посоодветна и тие имаат добар капацитет да ја задржат бојата. 

Со редовна употреба можеби ќе откриете дека овие четки се најсоодветни за вас, нашата понуда е многу богата, изберете од марката на четки Da Vinci, Roubloff и многу други, тие сигурно ќе ги задоволат вашите вкусови и потреби.

Агент за онлајн продажба на албанскиот пазар

02.03.2023

Хеј! Ако уметноста ти е блиска, сигурно знаеш за нас! Ние сме најпознатата е-продавница за сликарски...

Агент за онлајн продажба на бугарскиот пазар

01.03.2023

Хеј! Ако уметноста ти е блиска, сигурно знаеш за нас! Ние сме најпознатата е-продавница за сликарски...

Marketing & Social Media Manager

03.02.2023

Ако веќе ти е досадно да си само вработен во агенција, имаме позиција на која ќе можеш да одлучуваш!

Агент за онлајн продажба на српскиот пазар

03.02.2023

Хеј! Ако уметноста ти е блиска, сигурно знаеш за нас! Ние сме најпознатата е-продавница за сликарски...


Created by the system www.fast-webshop.com

ZTE5MmY