Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Menu

 
Reels Image

BOB ROSS


 

Сликарски четки Bob Ross

Професионалните четки за сликање од познатиот бренд Bob Ross рачно произведени, се неопходни додатоци за сликање со кои секој сликар го претвора платното во извонредно уметничко дело.

 

Рачно произведените уметнички четки со природни влакна според спецификациите на сликарот Bob Ross, се произведуваат специјално за техниката wet-to-wet со маслени бои во кое е потребно на прво место да се нанесе бојата, а потоа да се додадат посакуваните нијанси. Со оваа техника можете лесно да ги насликате облаците, шумата или морето.

 

Четките Bob Ross се идеални за осветлување на слики и за сликање пејзажи, имаат лакирана дрвена рачка, алуминиумски прстен и меко природно крзно. Некои четки се специјално произведени за сликање цвеќиња, а други се создадени за сликање животни. Уметничката четка Bob Ross е произведена за пишување, ги има сите потребни елементи за создавање на најсуптилните детали во уметничкото дело.

Инструкции како да нацртате фигура

25.06.2023

Цртањето на човечката фигура е нешто што навистина може да ги мачи дури и професионалните сликари. Сепак,...

Вашиот водич за техниката Pouring art

19.06.2023

Има нешто магично во истурањето боја. Тоа е како да правите некаква алхемиска напивка, па не е чудно...

Направете сами - украсни свеќи со растенија

18.06.2023

Свеќите се едноставна и непретенциозна декорација која може да го направи секој ентериер пријатен. Сепак,...

Цртеж со молив - совети за почетници и напредни

16.06.2023

Цртежот е еден од најосновните начини за вежбање на вашата креативност. Без разлика дали користите молив,...


Created by the system www.fast-webshop.com

MmJiM2Mx
Популарни производи
Во износ: 0
Сите во кошот
Почестете се со креативно изненадување
{IMAGE}
{NAME}
На залиха Број: {NUMBER} Цената: {PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница
{SECOND_IMAGE}
{SECOND_NAME}
На залиха Број: {SECOND_NUMBER} Цената: {SECOND_PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница