Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Menu

 
Reels Image

Introduction » Хоби бои

Хоби бои за сликање


мкд
мкд

креативен комплет мастило

 

Цена 3,490 мкд


креативен комплет мастило

 

Цена 3,490 мкд


креативен комплет мастило

 

Цена 3,490 мкд


креативен комплет мастило

 

Цена 3,490 мкд


креативен комплет мастило

 

Цена 3,490 мкд


креативен комплет мастило

 

Цена 3,490 мкд


креативен комплет мастило

 

Цена 3,490 мкд


креативен комплет мастило

 

Цена 3,490 мкд


креативен комплет мастило

 

Цена 3,490 мкд


креативен комплет мастило

 

Цена 3,490 мкд


креативен комплет мастило

 

Цена 3,490 мкд


 

Цена 9,990 мкд


 

Цена 5,990 мкд


 

Цена 2,850 мкд


 

Цена 185 мкд


разредувач за стаклени и порцелански бои

 

Цена 225 мкд


водени бои за деца

 

Цена 349 мкд


 

Цена 239 мкд


 

Цена 629 мкд


Price before discount 2,390 мкд

Цена 1,195 мкд

discount 50 %

Price before discount 169 мкд

Цена 85 мкд

discount 50 %

 

Бои за текстил, голема разновидност на нијанси

Сликање на текстил е креативен начин да се искористи естетското чувство на ткаенината. Можете да го пробате на маици, панталони, перници, свила и да ги украсите на безброј начини. Пакувањето на боите за ткаенината може да биде различно, во тегла и да се нанесува со четка, маркери или спреј. Бојата за текстил во теглата е многу густа и непроѕирна, посоодветна е за темни ткаенини, потребни се 2 или 3 часа за да се исуши и потоа бојата се фиксира со пегла, според упатствата на пакувањето. За оние кои сакаат практично и брзо решение, маркерите за ткаенини се достапни во многу бои и се идеални за графичко декорирање. Акрилни бои и акрилни пенкала за навлаки за ткаенини се идеални за големи површини, спакувани во туби, подготвени за употреба, се нанесуваат директно на ткаенината. Бојата во спреј е со одличен квалитет, погодна за различни видови ткаенина, откако ќе се исуши, мора да се фиксира со пегла.

 

Сликање на свила

Ако сакате да сликате на свила, тука ќе најдете разни марки на бои за свила. Боите се многу потечни, но не се транспарентни. Бојата за свила е интензивна и брилијантна по едно нанесување. Тие можат да се мешаат заедно и да се разредуваат во вода. Марката Javana е квалитетна, има прекрасни свежи бои идеални за темни и лесни ткаенини, памук или мешани ткаенини. Тие мора да се нанесат со употреба на четка или сунѓер. Со оваа техника на сликање на свила сигурно ќе се забавувате.

 

Обидете се да сликате на стакло

Сликањето на стакло е многу забавна техника и релаксира многу. Ова е едноставна техника ако изберете рамна стаклена површина. Стаклените чаши се малку потешки за сликање, но со малку вежбање секој може да го направи тоа. Отпрвин, можеби ќе имате мал проблем со контурите на стаклото, но сè што ви треба е малку вежбање. За оваа техника неопходно е да се купат бои за стакло. Боите кога се суви имаат голема светлина и сјај. Боите базирани на вода се незапаливи, се разредуваат во вода, отпорни се на влажност и високи температури. Постојат и маркери за боење на стакло, со многу лесна употреба, има перманентни и акрилни, отпорни на вода со брзо сушење. Тие исто така можат да ги користат децата бидејќи се без мирис и не се токсични. Сликањето на стакло сигурно ќе им помогне да научат нешто ново.

 

Изразете ја вашата креативност со бои за порцелан и керамика

Сликањето на керамика или порцелан е познато со векови, а со добри бои за порцелан можете да направите убави предмети. Секогаш можете да бидете различни и оригинални, но може да се обидете и со сликање на традиционални теми. Мора да имате на ум дека скоро сите бои мора да се печат и ако сакате да украсите предмети што не можат да издржат високи температури, тогаш треба да изберете бои за керамика за кои не е потребно печење и се сушат на воздух. Керамичките бои можат да се мешаат заедно за да се обезбеди голема слобода и широк спектар на нијанси.

Инструкции како да нацртате фигура

25.06.2023

Цртањето на човечката фигура е нешто што навистина може да ги мачи дури и професионалните сликари. Сепак,...

Вашиот водич за техниката Pouring art

19.06.2023

Има нешто магично во истурањето боја. Тоа е како да правите некаква алхемиска напивка, па не е чудно...

Направете сами - украсни свеќи со растенија

18.06.2023

Свеќите се едноставна и непретенциозна декорација која може да го направи секој ентериер пријатен. Сепак,...

Цртеж со молив - совети за почетници и напредни

16.06.2023

Цртежот е еден од најосновните начини за вежбање на вашата креативност. Без разлика дали користите молив,...


Created by the system www.fast-webshop.com

MzNiOD
Популарни производи
Во износ: 0
Сите во кошот
Почестете се со креативно изненадување
{IMAGE}
{NAME}
На залиха Број: {NUMBER} Цената: {PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница
{SECOND_IMAGE}
{SECOND_NAME}
На залиха Број: {SECOND_NUMBER} Цената: {SECOND_PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница