Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Menu

 
Reels Image

CHAMELEON маркери за нијансирање

 


мкд
мкд
 

Цена 439 мкд


 

Цена 2,550 мкд


 

Цена 1,329 мкд


 

Цена 1,329 мкд


 

Цена 299 мкд


 

Цена 439 мкд


 

Цена 1,249 мкд

 

Chameleon маркери и фломастери

Брендот Chameleon во својата понуда има производи со кои цртењето ќе биде уште позабавно. Искомбинирајте ги класичните фломастери, и усовршете го својот цртеж до најситните детали. Ако сакате цртежот да го осветлите или нијансирате пробајте со маркерите за нијансирање кој содржат безбоен медиум, користен и за мешање на класичните нијанси на Chameleon фломастерите. Се користи за прекривање и осветлување на боите од фломастерите Chameleon. Има и фломастер за цртање детали со црни пигменти на база на dye бои кои по сушењето се перманенти и компарибилни со мастило на основа на алкохол. Имаат два врва екстра фин 'Japanese SuperSoft' кој потсеќа на четка и окружен 'bullet' врв. Мастилото е со професионален квалитет на основа на алкохол и може да се дополнува а врвовите можат да се менуваат, идеални за сите креативни изработки со хартија, манга цртање, графика и други уметности.

 

Има и картиците за боење од брендот Chameleon со кој ќе можете да се опуштите. Направени се за цртање со фломастери на основа на алкохол. Сетот содржи 16 картици со 8 цветни мотиви (од секој мотив по 2). Форматот е 10x15 cm, и можете да ги ставите во џеб па секаде да ги носете со себе.

Инструкции како да нацртате фигура

25.06.2023

Цртањето на човечката фигура е нешто што навистина може да ги мачи дури и професионалните сликари. Сепак,...

Вашиот водич за техниката Pouring art

19.06.2023

Има нешто магично во истурањето боја. Тоа е како да правите некаква алхемиска напивка, па не е чудно...

Направете сами - украсни свеќи со растенија

18.06.2023

Свеќите се едноставна и непретенциозна декорација која може да го направи секој ентериер пријатен. Сепак,...

Цртеж со молив - совети за почетници и напредни

16.06.2023

Цртежот е еден од најосновните начини за вежбање на вашата креативност. Без разлика дали користите молив,...


Created by the system www.fast-webshop.com

ZDU1N
Популарни производи
Во износ: 0
Сите во кошот
Почестете се со креативно изненадување
{IMAGE}
{NAME}
На залиха Број: {NUMBER} Цената: {PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница
{SECOND_IMAGE}
{SECOND_NAME}
На залиха Број: {SECOND_NUMBER} Цената: {SECOND_PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница