Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Menu

 
Reels Image

Introduction » Бои и подготовка

Сликарски бои и припрема за цртање

artmie

Акрилни бои

• aкрилни бои за уметници

• Сетови акрилни бои

•Хоби акрилни бои

• Акрилни маркери

• Подготовки за сликање со акрилни бои

• Структурни пасти и гелови

artmie

Маслени бои

• Маслени бои за уметници

• Маслени бои за уметници

• Подготовки за сликање со маслени бои

artmie

• гваш бои и темпери

• завршни подготовки

• Подготовки за подлога

• Позлата и патина

artmie

Хоби бои за сликање

• Бои за керамика

• Бои за текстил

• airbrush

• Линорез - графичка техника

• Бои за стакло

• Бои за свила

• Бои за ЛИЦЕ и тело

• Бои во спреј и акрилни маркери


Инструкции како да нацртате фигура

25.06.2023

Цртањето на човечката фигура е нешто што навистина може да ги мачи дури и професионалните сликари. Сепак,...

Вашиот водич за техниката Pouring art

19.06.2023

Има нешто магично во истурањето боја. Тоа е како да правите некаква алхемиска напивка, па не е чудно...

Направете сами - украсни свеќи со растенија

18.06.2023

Свеќите се едноставна и непретенциозна декорација која може да го направи секој ентериер пријатен. Сепак,...

Цртеж со молив - совети за почетници и напредни

16.06.2023

Цртежот е еден од најосновните начини за вежбање на вашата креативност. Без разлика дали користите молив,...


Created by the system www.fast-webshop.com

M2ZlZ
Популарни производи
Во износ: 0
Сите во кошот
Почестете се со креативно изненадување
{IMAGE}
{NAME}
На залиха Број: {NUMBER} Цената: {PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница
{SECOND_IMAGE}
{SECOND_NAME}
На залиха Број: {SECOND_NUMBER} Цената: {SECOND_PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница