Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Menu

 
Reels Image

Winsor & Newton сликарски прибор

 


мкд
мкд
 

Цена 173 мкд

 

Маслени бои од марката Winsor & Newton

Овој бренд има повеќе од 170 години искуство во производството на маслени бои, и е еден од најпознатите во светот. Боите се сушат многу побрзо од класичните бои. Тие се произведуваат со алкидна смола која ја регулира брзината на сушење и конзистентноста. Бојата создава постојан и водоотпорен слој. Боите се сушат околу 18-24 часа, а можат да бидат заштитени со боја по 30 дена. Целото време на сушење зависи од дебелината на слојот и температурата на просторот.

 

Акрилни бои

Тие се погодни за сликање на хартија, платно, картон, дрво, иверица и многу други. Боите на овој бренд се незаменливи во уметничкиот свет затоа што содржат висока концентрација на пигменти, тие се светли, чисти и мазни. Тие можат да бидат разредени со вода, тие се издржливи и отпорни на светлина. Тие не создаваат воздушни меури и други неправилности на површината, а бојата се суши за 10 или 20 минути или ако е густ слој може да биде дури и еден час.

 

Акварел бои

Во производството на водени бои се користат само најчисти пигменти, познати по својот сјај, постојаност и интензитен на боите. Боите се транспарентни благодарение на посебниот процес на производство. Ако ги нанесете во тенок слој, со доста вода, ќе можете да ја видите белината на хартијата оддолу. Степенот на транспарентност зависи од природните карактеристики на пигментите.

Инструкции како да нацртате фигура

25.06.2023

Цртањето на човечката фигура е нешто што навистина може да ги мачи дури и професионалните сликари. Сепак,...

Вашиот водич за техниката Pouring art

19.06.2023

Има нешто магично во истурањето боја. Тоа е како да правите некаква алхемиска напивка, па не е чудно...

Направете сами - украсни свеќи со растенија

18.06.2023

Свеќите се едноставна и непретенциозна декорација која може да го направи секој ентериер пријатен. Сепак,...

Цртеж со молив - совети за почетници и напредни

16.06.2023

Цртежот е еден од најосновните начини за вежбање на вашата креативност. Без разлика дали користите молив,...


Created by the system www.fast-webshop.com

NzllYjA
Популарни производи
Во износ: 0
Сите во кошот
Почестете се со креативно изненадување
{IMAGE}
{NAME}
На залиха Број: {NUMBER} Цената: {PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница
{SECOND_IMAGE}
{SECOND_NAME}
На залиха Број: {SECOND_NUMBER} Цената: {SECOND_PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница