Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Menu

 
Reels Image

Introduction » Сликарски платна » Сликарски ЕCО платнa

Сликарски платна на ECO рамка


мкд
мкд

платно за сликање ARTMIE

 

Цена 173 мкд


 

Цена 132 мкд


 

Цена 8,790 мкд


 

Цена 265 мкд

 

ЕCО Сликарско платно на рамка - вистинскиот избор за вас!

Еколошки и економски производ е вистинската дефиниција за нашето ЕCО платно за сликање, идеален за оние кои ја ценат и подржуваат обновливата енергија. Нивната главна предност е конкурентноста на цените и широкиот спектар на големини.

Без разлика дали ќе одлучите да сликате со маслени бои или сте заинтересирани за сликање со акрилни, ова првокласно сликарско платно ќе ја исполни својата цел. Може да се купат готови на рамка или во ролна. Ова платно е идеално за почетници и професионалци, на нив може да сликаат и деца, бидејќи е со одличен квалитет, но е поевтино.

 

Памучно сликарско платно

Сликарското платно во ролна има убава текстура, е изработено од 100% природен памук со тежина од 300 g/m², должина од 25m и различни димензии на ширина, задната страна е бела и веќе е подготвено со прајмер и погодна за сликање со акрилни и маслени бои.

ЕCО платното е лесно и цврсто, со универзална употреба, со дрвени летви од 1,6 см, добро фиксирани и сигурни сме дека ќе ви се допадне кога ќе сликате. Еколошките сликарски платна се тука за секој што сака да развива, создава и учи разни техники и процеси на сликање.

Инструкции како да нацртате фигура

25.06.2023

Цртањето на човечката фигура е нешто што навистина може да ги мачи дури и професионалните сликари. Сепак,...

Вашиот водич за техниката Pouring art

19.06.2023

Има нешто магично во истурањето боја. Тоа е како да правите некаква алхемиска напивка, па не е чудно...

Направете сами - украсни свеќи со растенија

18.06.2023

Свеќите се едноставна и непретенциозна декорација која може да го направи секој ентериер пријатен. Сепак,...

Цртеж со молив - совети за почетници и напредни

16.06.2023

Цртежот е еден од најосновните начини за вежбање на вашата креативност. Без разлика дали користите молив,...


Created by the system www.fast-webshop.com

YmY0Z
Популарни производи
Во износ: 0
Сите во кошот
Почестете се со креативно изненадување
{IMAGE}
{NAME}
На залиха Број: {NUMBER} Цената: {PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница
{SECOND_IMAGE}
{SECOND_NAME}
На залиха Број: {SECOND_NUMBER} Цената: {SECOND_PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница