Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.
Ok

Menu

 

Introduction » Хоби бои » Мастила и тушеви

Хоби бои / Мастила и тушеви


мкд
мкд

Тритон акрилно мастило

 

Цена 1,490 мкд

ново

 

Цена 449 мкд

ново

 

Цена 139 мкд


дополнително полнење на алкохол за маркери

 

Цена 499 мкд


 

Цена 179 мкд


 

Цена 1,290 мкд


 

Цена 359 мкд


боја за линорез

 

Цена 419 мкд 

Цена 319 мкд


мастило во боја

 

Цена 129 мкд


боја за налив перо KOH-I-NOOR

 

Цена 119 мкд


 

Цена 79 мкд


 

Цена 1,490 мкд


фломастер во боја за техничко цртање SAKURA

 

Цена 145 мкд


фломастер во боја за техничко цртање SAKURA

 

Цена 145 мкд


 

Цена 145 мкд


 

Цена 189 мкд


 

Цена 829 мкд


 

Цена 439 мкд


 

Мастила за калиграфија и цртање

Оваа уметничка форма е многу ценета, а со векови ја користат дизајнерите. Сега често се користи за технички и уметнички цртежи, брзи скици или за илустрации во списанија. Главните карактеристики на мастилото се брилијантноста и брзината на сушење, а некои мастила се исто така отпорни на вода.

 

Првата работа во дизајнирањето со мастило во боја е немањето на други мисли или неизвесности. Бидејќи е многу тешко, дури и невозможно да се избришат, мора да се користат јасни и прецизни знаци. Отпрвин, пред да стекнете голема рачна вештина, добро е да направите и подготвителен цртеж со мек молив па потоа да повторите одозгора со мастила во боја.

 

Мастилото за пенкала е погодно за пишување документи со трајна вредност, со помош на пенкало за полнење. Постојат и технички пенкала за цртање со различни дебелини на врвовите за подобра прецизност. Во нашата понуда може да најдете сет тушеви, но исто така и калиграфски туш, туш за цртање или акрилен туш.

Агент за онлајн продажба на албанскиот пазар

02.03.2023

Хеј! Ако уметноста ти е блиска, сигурно знаеш за нас! Ние сме најпознатата е-продавница за сликарски...

Агент за онлајн продажба на бугарскиот пазар

01.03.2023

Хеј! Ако уметноста ти е блиска, сигурно знаеш за нас! Ние сме најпознатата е-продавница за сликарски...

Marketing & Social Media Manager

03.02.2023

Ако веќе ти е досадно да си само вработен во агенција, имаме позиција на која ќе можеш да одлучуваш!

Агент за онлајн продажба на српскиот пазар

03.02.2023

Хеј! Ако уметноста ти е блиска, сигурно знаеш за нас! Ние сме најпознатата е-продавница за сликарски...


Created by the system www.fast-webshop.com

MTQ0YzM