Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Menu

 
Reels Image

Блог

Инструкции како да нацртате фигура

25.06.2023

Инструкции како да нацртате фигура

Цртањето на човечката фигура е нешто што навистина може да ги мачи дури и професионалните сликари. Сепак,...

Вашиот водич за техниката Pouring art

19.06.2023

Вашиот водич за техниката Pouring art

Има нешто магично во истурањето боја. Тоа е како да правите некаква алхемиска напивка, па не е чудно...

Направете сами - украсни свеќи со растенија

18.06.2023

Направете сами - украсни свеќи со растенија

Свеќите се едноставна и непретенциозна декорација која може да го направи секој ентериер пријатен. Сепак,...

Цртеж со молив - совети за почетници и напредни

16.06.2023

Цртеж со молив - совети за почетници и напредни

Цртежот е еден од најосновните начини за вежбање на вашата креативност. Без разлика дали користите молив,...

Како да се сликате со гваш? Одлични совети од АРТМИЕ

12.06.2023

Како да се сликате со гваш? Одлични совети од АРТМИЕ

Дали сте подготвени да се нурнете во светот на сликањето со гваш бои и да создадете прекрасни, живописни...

Како да нацртате убава пеперутка?

10.06.2023

Како да нацртате убава пеперутка?

Дали сакате да нацртате пеперутка, но не знаете од каде да започнете? Денес ќе ве водиме низ сите чекори....

Акрилни бои? Еве неколку предности и совети за почетници и напредни уметници

06.06.2023

Акрилни бои? Еве неколку предности и совети за почетници и напредни уметници

Акрилните бои се модерна и флексибилна алтернатива на традиционалните маслени бои. Со својот состав што...

Plaster art во ARTMIE - го пробавме жешкиот тренд на сопствена кожа

30.05.2023

Plaster art во ARTMIE - го пробавме жешкиот тренд на сопствена кожа

Денес ќе споделиме со вас едно неверојатно искуство од нашата работилница за Plaster уметност, каде сите...

Од скицирање до сликање: акрилните маркери KREUL Triton се во чекор со вас

26.05.2023

Од скицирање до сликање: акрилните маркери KREUL Triton се во чекор со вас

Дали сте уметник, креативна душа или илустратор и барате разноврсна и одлична алатка за изразување на...

Откријте ги најдобрите комбинации на бои во сликањето

25.05.2023

Откријте ги најдобрите комбинации на бои во сликањето

Ако сакате да создадете одлична слика што навистина го привлекува вниманието, важно е не само да ги изберете...

Country Agent - Bulgaria

03.05.2023

Country Agent - Bulgaria

Хеј! Ако уметноста ти е блиска, сигурно знаеш за нас! Ние сме најпознатата е-продавница за сликарски...

Country Agent - Albania

02.03.2023

Country Agent - Albania

Хеј! Ако уметноста ти е блиска, сигурно знаеш за нас! Ние сме најпознатата е-продавница за сликарски...

Marketing & Social Media Manager

03.02.2023

Marketing & Social Media Manager

Ако веќе ти е досадно да си само вработен во агенција, имаме позиција на која ќе можеш да одлучуваш!

Country Agent - Serbia

03.02.2023

Country Agent - Serbia

Хеј! Ако уметноста ти е блиска, сигурно знаеш за нас! Ние сме најпознатата е-продавница за сликарски...

EAA 2021 Жири Интервју - Бугарија

11.08.2021

EAA 2021 Жири Интервју - Бугарија

Омилена техника? Цртање или сликање?

EAA 2021 Жири Интервју - Италија

10.08.2021

EAA 2021 Жири Интервју - Италија

Омилена техника? Цртање или сликање?

EAA 2021 Жири Интервју - Романија

09.08.2021

EAA 2021 Жири Интервју - Романија

Омилена техника? Цртање или сликање?

EAA 2021 Жири Интервју - Србија

08.08.2021

EAA 2021 Жири Интервју - Србија

Омилена техника? Цртање или сликање?

EAA 2021 Жири Интервју - Хрватска

07.08.2021

EAA 2021 Жири Интервју - Хрватска

Омилена техника? Цртање или сликање?

EAA 2021 Жири Интервју - Грција

06.08.2021

EAA 2021 Жири Интервју - Грција

Омилена техника? Цртање или сликање?Created by the system www.fast-webshop.com

YTlmOG
Популарни производи
Во износ: 0
Сите во кошот
Почестете се со креативно изненадување
{IMAGE}
{NAME}
На залиха Број: {NUMBER} Цената: {PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница
{SECOND_IMAGE}
{SECOND_NAME}
На залиха Број: {SECOND_NUMBER} Цената: {SECOND_PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница