Со користење на нашата страница ги прифаќаш СИТЕ колачиња да се превземаат од страна на твојот пребарувач и уред.

Menu

 
Reels Image

Introduction » Сликарски штафелај » Сликарски штафелај - за надвор

Сликарски штафелај / Сликарски штафелај - за надвор


мкд
мкд
Price before discount 839 мкд

Цена 629 мкд

ново
discount 25 %

 

Цена 1,390 мкд


Сликарски штафелај со куфер за екстериер

 

Цена 10,790 мкд

 

Дозволете си да бидете инспирирани од природата со штафелаите за надвор!

Сликарството на отворено со помош на теренски штафелај, стана се повеќе популарно во последниве години, бидејќи носи радост и релаксација, а многу уметници го гледаат сликањето на отворено како заминување од реалноста и го поврзуваат со задоволство.

Ако вашата страст е сликање во природа, тогаш изберете од нашата богата понуда на штафелаи за сликање. Ние нудиме лесни штафелаи направени од квалитетни материјали, кои исто така вклучуваат кутии со простор за други алатки, како што се бои или четки. Тие исто така имаат база што лесно се прилагодува на кој било терен за стабилност.

Имаме висококвалитетен дрвен штафелај од Амазон, со буково дрво третирано со специјално заштитно масло, многу лесно и стабилно, едноставен за склопување и фиксирање а со помош на текстилниот каиш ќе го држите склопен без никакви проблеми.

Алуминиумски штафелаи

Но, ако не ви се допаѓаат класичните штафелаи, тогаш имаме и алуминиумски, спакувани во практична црна торба за вас. Тие се многу практични, лесно е да се прилагоди висината и позицијата на платното и да имате прилагодливи ногарки и рачки кои ви овозможуваат да ја промените висината и позицијата на платното.

Ако сте професионален уметник и сакате да го понесете целото студио со вас, ние ви нудиме професионален штафелај за сликање на отворено со отстранлива кутија и простор за ставање на платно, хартија и други додатоци. И најважно е што лесно се пренесува.
Сигурни сме дека ќе најдете се што ви треба за да насликате во природа. Слободно можете да го изберете омилениот штафелај за надвор, одете во природа и насликајте ја вашата фантазија на подготвеното платно!

Инструкции како да нацртате фигура

25.06.2023

Цртањето на човечката фигура е нешто што навистина може да ги мачи дури и професионалните сликари. Сепак,...

Вашиот водич за техниката Pouring art

19.06.2023

Има нешто магично во истурањето боја. Тоа е како да правите некаква алхемиска напивка, па не е чудно...

Направете сами - украсни свеќи со растенија

18.06.2023

Свеќите се едноставна и непретенциозна декорација која може да го направи секој ентериер пријатен. Сепак,...

Цртеж со молив - совети за почетници и напредни

16.06.2023

Цртежот е еден од најосновните начини за вежбање на вашата креативност. Без разлика дали користите молив,...


Created by the system www.fast-webshop.com

YjA0YmQ
Популарни производи
Во износ: 0
Сите во кошот
Почестете се со креативно изненадување
{IMAGE}
{NAME}
На залиха Број: {NUMBER} Цената: {PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница
{SECOND_IMAGE}
{SECOND_NAME}
На залиха Број: {SECOND_NUMBER} Цената: {SECOND_PRICE} мкд
-
1
+
Додај во кошница